Minulou středu deklasovali v Městské sportovní hale Hranice 30:17 a zítra na stejném místě přivítají celek z Kopřivnice. Duel 17. kola nejvyšší domácí soutěže začne tradičně v 10.30 hodin a řídit ho bude dvojice rozhodčích Jiří Větrovský, Martin Zych.

Plzeň si dala za cíl se v jarní části dotáhnout na první šestku, která si to v následném play off rozdá o medaile. K tomu potřebuje Kopřivnici bezpodmínečně porazit. „Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale naše sebevědomí bude po výhře nad Hranicemi snad trošku vyšší. Tam nám příliš nevyšel začátek utkání, tak doufám, že teď to bude v pohodě. Když se soupeři včas gólově utrhneme, tak by to mohlo dopadnou stejně jako s Hranicemi,“ věří trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

O minulém víkendu házenkáři Plzně odpočívali, protože jejich zápas v Zubří byl kvůli účasti Moravanů v Challenge Cupu odložen na 7. března. Zato Kopřivnice doma utrpěla debakl 22:37 od Lovosic. „Ten zápas vůbec nezvládli. Hned na začátku prohrávali 0:5 a bylo po utkání. Také proto si na ně budeme muset dávat pozor, protože z této porážky se určitě budou chtít rehabilitovat,“ varuje Martin Šetlík.

Oproti předchozímu duelu proti Hranicím dojde v sestavě Plzně ke dvěma změnám. „Uzdravil se Čiviš, který marodil a bral antibiotika. Stejný problém má teď brankář Šmíd, takže místo něho nastoupí společně s Motlíkem některý z dvojice Misař, Hurt. V týdnu kvůli nachlazení netrénoval Bečvář, ale ten by měl být k utkání připraven,“ prozradil Martin Šetlík.

První vzájemné utkání v této sezoně skončilo v Kopřivnici remízou 25:25. „Tam jsem měli problémy hlavně na křídle s Veřmiřovským, protože jsme ho neznali. Teď už ale víme jak na to. Bude to ale o celé obraně. Jestli nám bude fungovat stejně jako proti Hranicím plus brankář, tak by to mělo vyjít,“ dodal kouč devátého týmu tabulky Šetlík.

Program 17. kola Tipgames extraligy: Dukla Praha – Brno (SO 16.30), Lovosice – Třeboň (SO 17.00), Frýdek-Místek – Jičín (NE 10.15), Talent M.A.T. Plzeň – Kopřivnice (NE 10.30, Městská hala), Přerov – Hranice (NE 10.30). Utkání Karviná – Zubří bylo odloženo na 22. února.