Hrát jen jeden poločas na vítězství obvykle nestačí. Na vlastní kůži se o tom včera přesvědčili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň.

V polovině domácí předehrávky 11. kola extraligy sice vedli nad Zubřím o šest branek 19:13, ale po závěrečné siréně se radoval z výhry 28:25 hostující tým.

„Bylo to jako den a noc. Po výborné první půli nám druhý poločas vůbec nevyšel. Teď je těžké soudit, jestli to mohlo být způsobeno tím náročným sobotním zápasem na Dukle," připomíná kouč plzeňského týmu Martin Šetlík cennou remízu 22:22.

„Hlavně jsme se ale nedokázali gólově prosadit a dostávali jsme laciné branky z rychlého útoku soupeře. Zubří ten zápas otočilo, bylo psychicky nahoře a my jsme se už do utkání nedokázali vrátit," přiznal kouč Talentu.

Přitom úvodní půlhodina vyšla Plzni na jedničku. Od stavu 7:7 před parádní návštěvou tisícovky diváků dominovala a první poločas jasně ovládla.

Hned po přestávce ale přišel útlum. První gól vstřelili domácí házenkáři až ve 39. minutě (20:17) a ve 48. minutě se Zubří dostalo do vedení 22:21.

Talent ještě srovnal na 22:22, ale potom už jen dotahoval. „Úplně se nám v útoku rozpadla koncepce, nebyli jsme schopni se domluvit a z něčeho začít. Za druhý poločas jsme dali jen šest branek a na to se opravdu vyhrát nedá," dodal s velkým zklamáním v hlase Šetlík.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Gumárny Zubří 25:28 (19:13)

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 6/4:5/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 996.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd, Herajt – J. Fořt, Bičiště, Jonáš, Šafránek, M. Škvařil 4, Ivancev 4/1, J. Tonar, Vinkelhöfer 3, M. Tonar 8/3, Poloz 3, J. Škvařil, J. Strýc 2, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Zubří: Malina, Orság, Pšenica – Šlachta 2, Douda 3/1, Přikryl, Nesvadba, Bechný, Šustáček 6, Hrstka 3, Zahradníček 4, Řezníček 6, Reček 4, Dořičák, Šíra. Trenér: Andrej Titkov.