Třiačtyřicetiletý brankář Zdeněk Hejduk, který krátce působil v extraligovém Jatasu Plzeň (současný Talent Robstav M.A.T. Plzeň) a 20 sezon hájil barvy německého Chamu, nebyl zvyklý prohrávat.

A statečně bojuje i s ALS.

Jeho štěstím je, že má kolem sebe bezvadné kolegy ve firmě M.A.T., kteří rozběhli akci Bojujeme za Zdendu. Zřídili charitativní účet, na který i s přispěním Deníku poté, co zveřejnil jeho příběh, začaly putovat peníze. Další prostředky na speciální léčbu, kterou nehradí v České republice pojišťovna, přinesl sobotní charitativní turnaj v areálu Slavie VŠ na Borech, jehož se zúčasnilo osm týmů včetně celku Legend.

„Ještě před turnajem bylo na kontě 254 tisíc korun. V pondělí uvidíme, kolik přinesl samotný turnaj,“ říká Zdeňkova kolegyně a prokuristka firmy M.A.T., která je duší celé charitativní akce Bojujeme za Zdendu.
Akci navštívili i stříbrní olympionici z Mnichova v roce 1972 Vladimír Haber a Vladimír Jarý. „Potkal jsem tu lidi, které jsem neviděl i třicet let. Je krásné, jak se házenkářský národ spojil a pomáhá těžce nemocnému kamarádovi,“ prohlásil Vladimír Haber.

Dojatý Zdeněk Hejduk, který se i přes svou nemoc postavil v jednom zápase do branky, jen těžce hledal slova. „Je to úžasné, nečekané. Děkuji všem, kteří přišli a pomáhají mně,“ řekl Zdeněk se slzami v očích.

Ve prospěch speciální léčby Zdeňka Hejduka se uskuteční ve čtvrtek 16. srpna charitativní utkání extraligových celků Talent Robstav-M.A.T. Plzeň s Duklou Praha. Zápas v Městské hale v Plzni na Slovanech začíná v 18.00 hodin.