Nad první otázkou, jak se na postavách hráčů podepsaly vánoční svátky, se jen pousmál. „Přiznám se, že jsem je zapomněl převážit. To jsem měl udělat jako první bod tréninku. Ale vážně, kluci už mají dost zodpovědnosti a já věřím, že se každý ohlídá sám,“ řekl po úvodním letošním srazu týmu Vladimír Haber.

V prvním týdnu se musí kouč Plzně srovnat s absencí hned tří hráčů základní sestavy. Kromě Bečváře a Šika, kteří se s béčkem reprezentace v současné době připravují v Nymburku na mezinárodní turnaj ve Francii, bude chybět ze stejného důvodu nečekaně také Linhart.

„Linhart byl nominován dodatečně. Místo v béčku mu uvolnil Číp, který nahradil v áčku zraněného Sobola,“ vysvětloval Haber. „Sice toho bude mít dost, protože přijede z Francie a hned pojede zase na akci s juniorskou reprezentací, ale já věřím, že to zvládne,“ tuší trenér druhého týmu extraligové tabulky po podzimní části sezony.

Na prvním tréninku ale chyběli také další hráči. „Zatím netrénují zranění Pich a Liška a naši mladí Škvařil, Holík a Strýc trénovali s dorostem,“ doplnil Haber.

V úvodu přípravy se budou házenkáři Plzně věnovat především kondiční přípravě. „Čeká nás hlavně běhání, trochu se budeme věnovat také švihové síle a na závěr tréninku jdou kluci do posilovny,“ prozradil bývalý reprezentační trenér.

S týmem začal přípravu také explzeňský Jiří Piroch, se kterým koncem prosince ukončil smlouvu německý třetiligový Bad Neustadt. „Máme o něj zájem a o jeho případném angažmá v Plzni se bude dál jednat,“ přiznal Vladimír Haber. (lib)

Přípravná utkání

16. ledna: turnaj za účasti Plzně, Jičína a Coburgu (Městská hala)

21. ledna: Dukla – Plzeň

27. ledna: Plzeň – Dukla (Městská hala, 18.30 hodin)

29. ledna: Plzeň – Aue (Městská hala, 18.00 hodin)