Vedení extraligových házenkářů Plzně v pondělí podalo oficiálně námitku na výsledek druhého semifinálového zápasu, který v neděli prohráli 24:26 po prodloužení, když v řádné hrací době skončilo nerozhodně 22:22. „V poslední vteřině nám byl upřen regulérní gól dosažený z devítimetrového hodu Milanem Ivancevem, podle sudích a delegátky údajně po hrací době. Videozáznam z utkání ovšem jasně dokazuje, že branka padla vteřinu před vypršením řádné hrací doby,“ píše se v oficiální námitce směřované na soutěžní úsek Českého svazu házené.

Současně západočeský klub navrhuje způsoby řešení špatně posouzené situace, která Plzni prokazatelně upřela vítězství i ve druhém duelu semifinálové série hrané na tři vítězství. „Z výše zmiňovaných důvodů navrhujeme změnu výsledku ve prospěch našeho týmu. Pro případ, že tento návrh řešení není možný, navrhujeme anulovat zápas a sehrát nový,“ nabízí předseda plzeňského klubu Pavel Drobil, s tím, že nejvhodnějším termínem pro jeho sehrání by byl 8. květen, případně již čtvrtek 3. května.

Ilustrační foto
Talent veze ze Zubří jednu výhru

„Oba celky podepsaly zápis o utkání. Samozřejmě, že ani nás případná chyba sudích a delegáta netěší, ale protože v házené není videorozhodčí, platí rozhodnutí, které padlo přímo na hřišti. Ani jedno z navrhovaných řešení plzeňskou stranu přitom nepovažuji za nejšťastnější. Více se k situaci do jejího vyřešení nebudeme vyjadřovat,“ omluvil se manažer zuberského klubu František Balaš. „Neočekávám změnu výsledku u zeleného stolu. Utkání se sehrálo, obě strany podepsaly zápis,“ stroze komentoval situaci kouč prvního týmu Robe Andrej Titkov.

Semifinálováe série play-off extraligy házenkářů se po víkendu odehrané na Valašsku stěhuje za stavu 1:1 do Plzně, kde se v sobotu od 11 hodin odehraje třetí vzájemný duel, čtvrtý pak o den později od 17 hodin.

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná
Hořava sestřelil Karvinou a přiblížil Viktorii k titulu