Úvod utkání patřil jednoznačně Plzni, která se v 6. minutě dostala do vedení 3:0. Ve 20. minutě si Talent vytvořil čtyřbrankový náskok (8:4) a stejným rozdílem skončil také první poločas – 12:8 pro plzeňské házenkáře.

Přestávka ale více prospěla domácímu tým, který ve 47. minutě srovnal na 16:16. Plzeňští ale neztratili nervy a v 52. minutě opět vedli 20:17.

V 56. minutě ještě domácí snížili na 20:21, ale na druhé straně odpověděl Bečvář gólem ze sedmičky a Západočeši si i přes další inkasovanou branku už vítězství pohlídali.

„S prvním poločasem musím být spokojený, dva góly jsme dostali ze sedmičky a pouze šest na postavenou obranu,“ těšilo trenéra plzeňského týmu Martina Šetlíka.

„Zaspali jsme ale začátek druhé půle. Od stavu 12:16 jsme nedali skoro deset minut branku a soupeř se vrátil do utkání. Za stavu 20:17 jsme nedokázali proměnit trhák a šanci z pivota, takže to bylo drama až do konce,“ dodal Martin Šetlík.

Sokol HC Přerov – Talent M.A.T. Plzeň 21:22 (8:12). Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 7/5:1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 213.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Král 1, Holík, Bečvář 2/1, Fronk, Škvařil 5, Strýc, Květoň 1, Vinkelhöfer 4, Tonar 4, Pohlmann, Čiviš 3, Šindelář 2. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Heider, Hradil 1, Zemánek 4, Mužík, Buček, Plšek 3, Zedek, Hastík 9/5, Kovařík 3, Valášek, Pernička 1. Trenér: Miroslav Frank.