Domácí házenkáři drželi s favoritem z Plzně krok pouze do 8. minuty, kdy vedli 5:4. V následujících devíti minutách ovšem Kopřivnice skórovala pouze jednou, Lokomotiva si tak vypracovala náskok 10:6 a šestibrankovým rozdílem skončil také první poločas – 16:10 pro Plzeň.

„Kopřivnice je doma hodně silná a přiznám se, že jsem měl z toho utkání obavy. Od začátku ale bylo vidět, že si naši hráči věří více než domácí. Navíc jsme dokázali zvládnout i taktické pokyny. Prvních deset minut se to tahalo, ale potom jsme byl jasně lepším týmem,“ uvedl po utkání trenér plzeňského celku Vladimír Haber.

Také po změně stran na hřišti dominovali plzeňští borci a postupně navyšovali svůj náskok. Šest minut před koncem už vedli 31:22 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Kopřivnice ještě v závěrečných minutách odvrátila debakl a snížila na konečných 28:33 ze svého pohledu.

„Závěr utkání jsme určitě nepodcenili. Bohužel jsme se dostali do dvojnásobného vyloučení a domácí toho dokázali využít a snížit,“ dodal Vladimír Haber.

Vzhledem k tomu, že Karviná podlehla na domácím hřišti pražské Dukle 23:24, Plzeň si upevnila v tabulce třetí místo a na Karvinou má před posledním podzimním kolem tříbodový náskok.

KH Kopřivnice – TJ Loko M.A.T. Plzeň 28:33 (10:16)

Nejvíce branek Kopřivnice: Gřes 6/3, Opálka a Rachač 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 5/3:4/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 350.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Bečvář 3, Holík 4, Květoň 1, Linhart 4, Soukup 4, Strýc 1, Šetlík 7/3, Šik 8, Šindelář, Vinkelhöfer 1.