Na půdě účastníka evropského Poháru vítězů pohárů se hosté drželi jasnému favoritovi na dostřel a nakonec prohráli jen o dvě branky 21:23.
Západočeši ovšem přijeli do Karviné notně oslabeni. Chyběli jim Linhart, Bečvář, Škvařil, Král a brankářská jednička Motlík.
Úvod utkání přitom vyzněl lépe pro házenkáře Talentu, kteří se v 8. minutě dostali do vedení 6:4. Potom ale jako by hostům zvlhl střelecký prach a 11 minut nedali gól. Toho domácí využili k otočení vývoje zápasu a střelecké trápení Plzně utnul až po oddechovém čase v 19. minutě Tonar, který ze sedmičky snížil na 7:10 z pohledu Talentu.

Dvě minuty před koncem první půle vedli domácí 15:10, ale dva góly Plzně znamenaly poločasový stav 15:12.

Ve 38. minutě snižovali hosté na 15:18 a potom následovala nevídaná pasáž deseti minut bez vstřelené branky na obou stranách. Čekání na gól ukončila Karviná, po dalších trefách se v 53. minutě dostala do vedení 21:16 a o vítězi se zdálo být jasno.

Západočeši ale ukázali bojovného ducha a dvě minuty před koncem snížili na 20:22. Potom ovšem neproměnili jasnou šanci, inkasovali a poslední gól Blechy v samotném závěru už jen zmírnil jejich porážku.