K bodům tentokrát Plzni nepomohla ani parádní divácká kulisa, přímý souboj o druhé místo v extraligové tabulce sledovalo téměž dvanáct stovek diváků.

Jelikož Hranice zdolaly doma Lovosice 33:24, tak se Plzeň propadla v tabulce až na čtvrté místo. Navíc po výhře Karviné v Kopřivnici 33:23 dělí Západočechy dvě kola před koncem základní části soutěže od páté Karviné pouhý bod.

Zubří vstoupilo do utkání s velkým odhodláním a od úvodních minut domácí tým přehrávalo. Ve 20. minutě vedlo již 10:5 a první poločas skončil vítězstvím celku z Moravy v poměru 17:10.

Ve druhém poločase Zubří svůj náskok dále zvyšovalo a ve 45. minutě to bylo už 24:13 pro hostující celek. Ve zbývajících minutách se Plzni alespoň podařilo zkorigovat na závěrečných 21:29.

„Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme po technických chybách několikrát odevzdali soupeři míč, a ten se po gólech z rychlých útoků dostal do vedení. Tím se Zubří uklidnilo a potom už hrálo jen to, co potřebovalo. Nám se naopak stále nedařilo, a když už jsme překonali jejich obranu, tak jsme si vylámali zuby na brankáři,“ byl po utkání zklamaný hrající asistent trenéra Plzně Martin Šetlík.

TJ Loko M.A.T. Plzeň – HC Zubří 21:29 (10:17)

Nejvíce branek Zubří: J. Hrstka 8/2, M. Hrstka 7, Mika 4/4. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 5/5:7/6. Vyloučení: 4:6. Diváci: 1150.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Květoň, Holík 1, Šetlík 9/5, Bečvář, Šik 2, Strýc, Soukup 4, Vinkelhöfer 1, Šindelář 1, Linhart 3.