Házenkáři Plzně nezklamali a jasně smetli Třeboň

Plzeň - Roli favorita do puntíku potvrdili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň v sobotním utkání 7. kola Tipgames extraligy.

23.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Západočeši v domácím prostředí Městské sportovní haly na Slovanech porazili Třeboň 30:16 a bodově se dotáhli na první šestku zaručující po základní části soutěže boje o medaile.

Házenkáři Talentu opět vycházeli z důsledné obrany a hostům dovolil poprvé skórovat až v 6. minutě.

Přesto Plzeň v 10. minutě prohrávala 2:3, ale potom už převzala otěže utkání do svých rukou a do kabin si odnášela vedení 12:6.

Ani po změně stran domácí borci v nastaveném tempu nepolevili, ve 37. minutě vedli 17:7 a když Jan Blecha zvyšoval v 51. minutě na 25:15 bylo o vítězi rozhodnuto.

Ukazatel skóre se zastavil na stavu 30:16 a trenérovi Plzně Martinu Šetlíkovi se splnil cíl nasázet soupeři třicet branek.

„Jsem spokojený hlavně s naší obranou, která byla slušná po celé utkání. Horší to bylo s postupným útokem a hlavně s vývojem zápasu v první půli. Nedostali jsme se do toho, co chceme hrát, ale ve druhém poločase se to změnilo. Dostali jsme se do brejků a rychle zápas rozhodli. Za třicet branek jsem samozřejmě rád, ale šancí jsem měli rozhodně na pětatřicet,“ uvedl po utkání trenér plzeňského celku Martin Šetlík.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Jiskra Třeboň 30:16 (12:6)

Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 0:1/1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 400.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Král 2, Bečvář 3, Fronk 1, Škvařil 4, Blecha 3, Strýc 6, Květoň 4, Vinkelhöfer 1, Tonar 4, Pohlmann, Čiviš 1, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Třeboně: Jareš, Schams – Tockstein 1, Mareš 1, Kubík 2/1, Loskot 5, Nohava 3, Baierling, Brchaň 2, M. Masák 2, Zbíral, Štěch, Jordák, Čapek. Trenér: Jan Pavlovský.

23.10.2011

Chvála bláznovství.
3

Užijte si advent v klidu. Jděte za kulturou do Besedy

Pro chodce v bezvědomí letěl do Plas vrtulník

Kde se slavilo a kde truchlilo

Plzeň – Politici sledovali sobotní sčítání volebních hlasů společně.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.