Úspěšně vstoupili do bojů o konečné sedmé místo v extralize házenkáři Lokomotivy Plzeň. V posledním domácím utkání v této sezoně přehráli Kopřivnici 39:33, a do středeční odvety si tak odnáší náskok šesti branek.

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Ve 13. minutě vedla Plzeň 8:7, ale potom začala mít postupně navrch. Ve 22. minutě už to bylo 15:11 pro domácí celek a první poločas skončil vítězstvím Západočechů v poměru 21:16.

Po změně stran snížili hosté na rozdíl tří branek, ale Lokomotiva včas zabrala a sérií tří gólů v řadě se opět dostala ve 45. minutě do vedení 28:22.

Tři minuty před konce už to bylo 39:31 pro Plzeň, ale koncovka se domácím házenkářům nepovedla. Kopřivnice dvakrát skórovala a stanovila účet utkání na závěrečných 33:39 ze svého pohledu.

„Je škoda, že jsme nedokázali udržet ten osmibrankový náskok. Ty dvě inkasované branky v posledných minutách mohou v konečném účtování hrát důležitou roli,“ uvědomoval si trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

Jak vypovídá závěrečné skóre, utkání nebylo skoupé na góly. „Oba týmy hrály spíše na útok. Nás mohou jen mrzet neproměněné vyložené šance, ten výsledek mohl vypadal z našeho pohledu ještě lépe,“ mrzelo Habera.

Odveta v sérii o 7. až 8. místo, hrané pohárovým způsobem, je na programu ve středu od 18 hodin v Kopřivnici. Pokud házenkáři Lokomotivy na Moravě neprohrají o více než pět branek, zopakují své umístění z minulé sezony.

Lokomotiva Plzeň – Kopřivnice 39:33 (21:16)

Nejvíce branek Kopřivnice: Rachač a Opálka 7. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/3:4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 70.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Květoň 3, Zoubek, Koranda 7, Šetlík, Bečvář 10/1, Cvikl 5, Šik 4/2, Danielka 1, Uhlář, Soukup 4, Vinkelhöfer 5, Sláma.