Po třech zápasech bez výhry si zase mohli házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň užívat slastný pocit vítězství. Úřadující český mistr porazil ve středeční domácí předehrávce 12. kola extraligy Brno vysoko 38:26 a v tabulce se posunul do první čtyřky.

„Jsem rád, že to bylo dneska bez nervů a jednoznačně jsme vyhráli," těšilo trenéra plzeňského týmu Martina Šetlíka.

První branku sice vstřelili hosté, ale to byl také jediný moment utkání, kdy byli ve vedení. Plzeň rychle otočila na 3:1 a po celý první poločas svého soupeře jasně přehrávala. Ve 27. minutě zajistil Talentu desetibrankový náskok 18:8 svým gólem Jakub Strýc a rozdílem deseti branek také skončil první poločas – 20:10.

„Kluci za to vzali hned od začátku, dostali jsme jen deset gólů za poločas, s čímž jsem spokojený," těšila kvalitní defenziva kouče Plzně.

Po změně stran trenér Plzně Martin Šetlík hodně zamíchal sestavou a do hry se dostali všichni mladíci. Jejich nezkušenost a parádní momenty brněnského brankáře Zaplatílka vyústily ve snížení hostů na 22:28 v 50. minutě.

„Bohužel jsme vedení o deset branek neudrželi, ale bylo to dáno také tím, že jsme hráli hodně času v oslabení. Jsem ale rád, že byla příležitost k tomu, aby si zahráli všichni," dodal Martin Šetlík.

Potom se ale i hráči z lavičky chytli. Talent nastřílel během pěti minut šest gólů v řadě, dostal se do vedení 34:22 a rozdíl dvanácti branek (38:26) platil i po závěrečné siréně.

Talent M.A.T. Plzeň – KP Brno 38:26

Poločas: 20:10. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4:6/4. Vyloučení: 6:1. Diváci: 424.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd, Herajt – Fořt, Bičiště 1, Jonáš 6, Šafránek 2, M. Škvařil 7, Ivancev 1, J. Tonar 4/1, Vinkelhöfer 2, M. Tonar 6/2, Poloz 3/1, J. Škvařil 2, J. Strýc 3, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.
Sestava a branky Brna: Bavlnka, Zaplatílek, Ženatý – Hubáček 6, Zima 1, R. Mráz 9/4, Mičola 1, Burget 2, Kučera 2, Ipser 1, Ždánský 1, Stein, Weintritt 3. Trenér: Pavel Čejka.