Házenkáři oslavili desátou výhru v řadě

Plzeň – Tým házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň šlape jako dobře namazaný stroj.

5.12.2013

Talent M.A.T. Plzeň - TJ Cement HraniceFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Západočeši ve středeční předehrávce 15. kola Triglav pojišťovna extraligy porazili v domácím prostředí Hranice 25:18 a dosáhli na desátou výhru v řadě.

V úvodu utkání sice Talent z prvních dvou útoků soupeře dvakrát inkasoval, ale potom už rozjeli domácí borci svůj koncert naplno. Plzeňský orchestr dirigoval tradičně výborný brankář Radek Motlík a jeho tým se v 10. minutě dostal do vedení 7:2.

Za stavu 10:4 vyhnali domácí střelci z branky zkušeného hranického gólmana Kučerku, ale ani jeho nástupce Kleisl si nevedl lépe. Náskok Talentu narostl ve 22. minutě na 15:5 a za stavu 16:7 se do branky hostů vrátil Kučerka.

„S naším výkonem v prvních dvaceti minutách musím být spokojen. Fungovala nám obrana, dostávali jsme se do rychlých útoků a tam jsme prakticky zápas rozhodli," uvedl po utkání trenér házenkářů Plzně Martin Šetlík.

Kučerka ale od svého návratu chytal jako vyměněný. Do konce poločasu snížili hosté na 10:17 a trápení domácích střelců trvalo i po změně stran.

Zlepšeným výkonem v obranné fázi se Hranice dostaly až na rozdíl pěti branek (17:22 v 50. minutě), ale víc už jim domácí nedovolili.

Tři branky Plzně v řadě znamenaly v 56. minutě náskok 25:17 a utkání se pouze dohrávalo. V samotném závěru už pouze hostující Čadra upravil skóre na konečných 25:18 ve prospěch házenkářů Talentu.

„Ten velký náskok jsme si vytvořili až příliš brzy a podle toho se v hlavách hráčů upravil jejich výkon ve druhém poločase. Kučerka zavřel branku a my jsme museli opět začít vycházet z obrany. Ale zvládli jsme to," těšilo kouče Šetlíka.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 25:18 (17:10)

Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1:3/2. Vyloučení: 6:3. Diváci: 286.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Petrovský 4, Fořt 1, Linhart 4, M.Škvařil 4, J. Blecha 1, Vinkelhöfer 2/1, M. Tonar 3, Pohlmann, Loskot, J. Škvařil 4, Horký 1, Šindelář 1.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Kleisl – T. Mráz, Stržínek, Zemánek, Brož 1, Čadra 3, Kobliha 4, Tůma 5, Galus 4/2, Samiec, Šíra 1.

Další výsledek předehrávky 15. kola: Lovosice – Kopřivnice 32:24 (16:11).

5.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Velký plzeňský betlém se díky figurkám vyráběným Plzeňany i lidmi z okolí stále zvětšuje.
9

V plzeňském betlému už je skoro 800 postaviček

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Před pauzou přišla studená sprcha

Hradec Králové, Plzeň – Plzeňští střelci včera mlčeli a třináct zápasů dlouhá bodová šňůra extraligového lídra se přetrhla.

Olympijský sen českého curlingu se rozplynul

Plzeň – Škoda. Česká curlingová reprezentace na účast na olympijských hrách nedosáhla.

Nejpřívětivější úřad je ve Starém Plzenci

Starý Plzenec – Město zaujalo novinkami, které zavedlo během roku.

Házenkáři Talentu zlomili odpor Hranic až čtvrt hodiny před koncem

Plzeň vstoupila do druhé poloviny extraligy házené vítězně. V nedělním 12. kole vyhrála v Hranicích 24:20. Talent v tabulce zůstává druhý se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Zubří.