První poločas utkání byl velmi vyrovnaný, dvoubrankový náskok 15:13 si Lokomotiva zajistila až v jeho posledních pěti minutách.

Plzeňským házenkářům se povedl nástup do druhé poloviny utkání a v jeho druhé minutě se dostali do vedení 17:13. I nadále měla Plzeň nad svým soupeřem převahu a ve 43. minutě utkání přehrávala Hustopeče 22:16. V ten moment to vypadalo s domácími velmi dobře.

Jenže. V následujících minutách přibrzdila Plzeň série pěti vyloučení, a téměř tři minuty hráli Západočeši dokonce ve čtyřech proti šesti. Lokomotivě nepomohl ani dobrý výkon brankáře Broška a ve 48. minutě vedli domácí už jen 22:20. Lokomotivu stála řada vyloučení hodně sil a přestalo se jí dařit jak střelecky, tak v obraně. O dalších osm minut později bylo srovnáno (24:24) a Hustopeče byly psychicky nahoře.

V závěrečné pětiminutovce domácí Lokomotivu doslova rozebrali a po vítězství 27:24 si připsali do extraligové tabulky dva body.

Po uplynutí hrací doby na plzeňské palubovce ještě vzplály emoce. Domácí Linhart házel sedmičku a trefil brankáře Bavlnku přímo do obličeje. Vysloužil si zato nejen pár strkanců od hráčů Hustopečí, ale také přímou červenou kartu, která mu vystavila stopku pro sobotní zápas s pražskou Duklou. „Vůbec jsem ho nechtěl trefit. Chtěl jsem mu to dát kolem hlavy. Taky jsem se mu hned šel omluvit,“ vysvětloval bezprostředně po utkání Linhart.

„Hostům musím pogratulovat, za ten závěr vyhráli zaslouženě. My jsme bohužel nedokázali navázat na ten solidní první a začátek druhého poločasu. Absolutně jsme vybouchli v obraně, po chybách jednotlivců jsme dostali zbytečné góly a tím jsme se začali trápit také v postupném útoku. Opět se ukázalo, že pod tlakem zatím není náš mladý tým schopný hrát,“ uvedl trenér Plzně Vladimír Haber.

Lokomotiva Plzeň – Legata Hustopeče 24:27 (15:13). Nejvíce branek Hustopečí: Jochman 8, Semerád 6, Pernička 6/2. Sedmičky: 1/0:5/3. Vyloučení: 9:2. ČK: 1:0 (Linhart). Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Diváci: 300.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Zoubek, Koranda, Bečvář 5, Cvikl 2, Šik 6, Škvařil 1, Danielka, Uhlář 1, Soukup 1, Vinkelhöfer 3, Linhart 5, Schut.