Nezvěstice skončily po základní části na čtvrtém místě, a tak je čekal čtvrtfinálový souboj hraný na jedno vítězné utkání s pátými Opatovicemi. Tedy týmem, se kterým se družina zkušeného trenéra Pavla Šilhánka střetla na konci května v posledním zápase dlouhodobé části.

Schválně, pamatuje si výsledek? Vítězství týmu z jižního Plzeňska 25:20. Stejně jako nyní v klíčovém souboji aktuální sezony. „Výsledek je sice stejný jako před týdnem, ale rozdíl byl v tom, že tentokrát jsme od samého začátku vedli. V první půli se nám dařilo na všech postech, málo jsme kazili. Druhý poločas už se tak nějak dohrával, pořád jsme si ale udržovali dostatečný náskok z prvního dějství,“ hodnotil duel kouč Nezvěstic Pavel Šilhánek.

V semifinále nezvěstičtí borci poměří síly s obhájcem loňského prvenství a suverénem základní části – nabitými Přešticemi, které derby a bitvu o finále hostí na krásném domácím stadionu. Druhou dvojici v boji o finále tvoří Tymákov a Podlázky. Výhodu domácího prostředí bude mít Tymákov jako tým, který se v základní části nejvyšší soutěže umístil nejlépe. Semifinále se hraje na jeden vítězný zápas, bitva o zlato na dva vyhrané duely.

Výsledky čtvrtfinále: Nezvěstice - Opatovice 25:20 (13:7, branky Nezvěstic: Mareš 10, L. Šilhánek 7, O. Havlíček 5, M. Havlíček 2, Nachtman 1), Podlázky – Krčín 15:14. Program semifinále play-off 1. ligy mužů – neděle 11.00: Přeštice – Nezvěstice, 13.00: Tymákov – Podlázky.