Západočeši nejprve ve čtvrtek prohráli na půdě vedoucího týmu třetí německé ligy THV Aue vysoko 22:31 a v sobotní domácí odvetě podlehli stejnému soupeři 25:31.

„V prvním utkání se ukázalo, že jsme se v úvodních dvou týdnech přípravy věnovali pouze nabírání kondice. Tomu můžeme přičítat to, že jsme měli v útoku úspěšnost pouhých 35%. O výsledku rozhodl už první poločas, v tom druhém už se naše hra zlepšila a prohráli jsme ho pouze o dvě branky. Dobře zachytal mladý brankář Šmíd, který měl úspěšnost přes 40%,“ uvedl k prvnímu měření sil asistent trenéra plzeňského týmu Milan Šedivec.

V domácí odvetě už si nástup soupeře plzeňští házenkáři pohlídali, byli Aue vyrovnaným soupeřem a první poločas prohráli rozdílem jediné branky 12:13. „Tady dobře zachytal brankář Motlík a také v útoku už to bylo o poznání lepší než v tom prvním utkání,“ všiml si Šedivec.

Nástup do druhého poločasu ovšem domácím nevyšel. „Během deseti minut nám soupeř odskočil na rozdíl pěti branek, přestalo se nám dařit v obranné fázi a ani v útoku jsme se nedokázali prosadit. Snažili jsme se až příliš často zakončovat ze spojek a nedohrávali jsme do křídel a do pivota. Moc úspěšných zákroků neměl ani brankář Hurt, ale každého ze čtyř gólmanů jsme chtěli nechat v bráně jeden poločas, což jsme také dodrželi,“ dodal Milan Šedivec.

Další z řady přípravných zápasů odehrají házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň ve středu, kdy se od 18 hodin představí v hale pražské Dukly.

Domácí fanoušci budou moci vidět borce Talentu v akci opět ve středu 25. ledna, to se od 19 hodin utkají v hale 31. ZŠ na Lochotíně s prvoligovou Košutkou.

1. zápas: EHV Aue – Talent M.A.T. Plzeň 31:22

Sestava Plzně: Misař, Šmíd – Kust, Šindelář, Holík, Tonar, Škvařil, Blecha, Pohlmann, Čiviš, Pich, Voves, Bečvář.

2. zápas: Talent M.A.T. Plzeň – EHV Aue 25:31 (12:13)

Sestava a branky Plzně: Hurt, Motlík – Bečvář 1, Škvařil 8/5, Kust 2, Pohlmann 5, Šindelář 3, Tonar 2, Blecha, Fronk, Pich, Holík 1, Voves, Čiviš 3.