Po prvním poločase nedělního utkání 3. předkola Poháru EHF to vypadalo, že odveta už bude pouze formalitou. Házenkáři dánského Silkeborgu totiž vedli v prvním utkání série nad domácí Plzní o šest branek 19:13.

Český šampion ale nic nevzdal. Talent po změně stran bojoval na hranici svých možností, druhý poločas dokonce vyhrál 15:13 a konečná porážka 28:31 přeci jenom dává před odvetou v Dánsku, která je na programu v neděli 29. listopadu od 16 hodin, určité naděje na postup do jedné ze základních skupin.

Plzeň sice vstoupila do utkání lépe a po deseti minutách vedla gólem Michala Tonara 6:4, ale mnohem zkušenější Dánové potom zápas rychle otočili a do konce prvního poločasu si vytvořili rozhodující náskok.

„Jedním z faktorů porážky je to, že jsme hráli často v oslabení," připomněl trenér Plzně Martin Šetlík fakt, že jeho tým měl v první půli tři vyloučené hráče, zatímco soupeř nikoho.

„To nás stálo strašně sil a je hrozně těžké se v pěti proti takovému soupeři prosadit," uvědomuje si kouč Talentu.

„Navíc jsme tam udělali tři zbytečné chyby, které nás stály tři góly. Kdyby poločas skončil o tři branky, bylo by to déle otevřené. Takhle jsme soupeře uklidnili a on už si to pohlídal. Chtěli jsme být pořád na dostřel, ale to se nám nepovedlo," litoval Šetlík.

Dánové házenkáře Plzně výrazně převyšovali svým vzrůstem, ale také svými zkušenostmi. „Když nastoupí Jakub Tonar, kterému je čerstvých 18 let, a proti němu jsou třicátníci s bundesligovými zkušenostmi, tak se to musí někde projevit. Pro naše kluky jsou ale tyhle zápasy obrovským přínosem do budoucna," tuší Šetlík.

Ve druhé půli si hosté udržovali šestibrankový náskok. V 56. minutě vedli 31:25, ale Plzeň dál bojovala o co nejlepší výsledek a snaha se jí vyplatila, když v závěru zkorigovala na přijatelný rozdíl tří gólů.

V brance Plzně se objevili hned tři gólmani. Do zápasu nastoupil Karel Šmíd, na konci první poločasu ho nahradil Radek Motlík a utkání dochytal Filip Herajt.

Talent M.A.T. Plzeň – Bjerringbro-Silkeborg 28:31

Poločas: 13:19. Branky Silkeborgu: Markussen 8, Hundstrup 7, Nielsen 6, Hansen a Orsted po 4, Kirkegaard a Thomsen 1. Rozhodčí: Di Domenico, Fornasier (oba It.). Branky ze sedmiček: 4/4:2/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 985.

Sestava a branky Plzně: Šmíd, Motlík, Herajt – Fořt, Bičiště 1, Jonáš, Šafránek, M. Škvařil 8, Ivancev 1, J. Tonar 2, Vinkelhöfer 2, M. Tonar 8/4, Poloz 3, J. Škvařil, J. Strýc, Šindelář 3. Trenér: Martin Šetlík.