Dnes se od 19 hodin představí v Drážďanech proti domácímu celku HC Elbflorenz, jehož barvy hájí i čeští reprezentanti Marek Vančo a Michal Kasal.

„Jdeme západním směrem, v přípravě se teď už utkáme jen s týmy z první a druhé bundesligy,“ prohlásil jeden z trenérů Petr Štochl. V sobotním utkání proti Postupimi postrádal několik hráčů, kteří měli zdravotní trable, ale na pondělním tréninku už byl tým opět kompletní a ve stejném složení pojede i dnes do Německa.

"Do utkání opět půjdeme opět z plné přípravy, chci při zápase vidět, jak kluci reagují v zátěži. Prostor dostanou opět všeichni," doplnil kouč Talentu tým Plzeňského kraje.

Úterní utkání v Drážďanech má benefiční charakter, polovina výtěžku ze vstupného půjde na pomoc oblastem postiženým nedávnými povodněmi v Německu. „Pro nás jako HC Elbflorenz Dresden je samozřejmostí zúčastnit se společné kampaně družstev první a druhé bundesligy. Jako házenkářská rodina chceme vyslat pozitivní znamení podpory postiženým,“ uvedl manažer drážďanského klubu Karsten Wöhler.

A Talent tým Plzeňského kraje se k této iniciativě připojí. Hrát se bude v BallsportARENA Dresden s kapacitou kolem 450 diváků.

V pátek se pak Talent tým Plzeňského kraje představí domácímu publiku, od 18.30 nastoupí proti HSC 2000 Coburg, který trénuje plzeňský rodák Alois Mráz.