Plzeň – Podruhé za sebou se museli házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň smířit s porážkou. Ve 4. kole extraligy prohráli Západočeši na půdě pražské Dukly 24:27, ale za svůj výkon v tomto utkání se na rozdíl od předchozí domácí porážky 25:32 od Brna rozhodně nemuseli stydět.

„Kluci si za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Dokázali, že porážka s Brnem byla snad jen ojedinělým výpadkem," říkal po utkání plzeňský trenér Martin Šetlík. „Nasazení a bojovnost bylo úplně jiné. Hráči obou celků si hrábli na dno sil. Takové zápasy česká extraliga potřebuje," pochvaloval si kouč Talentu.

Nechybělo ovšem moc a Plzeň si odvezla z horké půdy Dukly vítězství. Domácí sice vyhráli první poločas nejtěsnějším rozdílem 13:12, ale ve druhém poločasu Talent rychle srovnal krok a deset minut před koncem utkání vedl 21:20.

„Byla škoda, že jsme Dukle neodskočili alespoň na rozdíl tří branek. Pak už věřím, že bychom zápas dovedli k vítězství," tušil Martin Šetlík.

Potom ovšem přišla série oslabení na straně Plzně, vyloučen byl také brankář Motlík a Pražané nabídnutou šanci dokonale využili. Šňůrou šesti branek se v 58. minutě dostali do vedení 26:21 a o vítězi bylo rozhodnuto. Talent už jen v závěru korigoval na konečných 24:27 ze svého pohledu.

HC Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 27:24 (13:12)

Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 3/3:4/1. Vyloučení: 7:7. Diváci: 180.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kastner 2, Sviták 3, Šik, Mráz 3, Piskač 1, Konšel, Kotrč 11/3, Rams, Tesař 1, Šůstek 6, Kern, Bělohlav. Trenér: Pavel Pauza.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Holík, Bečvář 5, Linhart 2, Kust 4, Blecha 2, Strýc, Petrovský 3, Tonar 1, Pohlmann, Loskot, Horký 6, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Ostatní výsledky 4. kola: Kopřivnice – Frýdek-Místek 33:30, KP Brno – Přerov 36:19, Zubří – Hranice 34:29, Lovosice – Karviná 23:19.

Program 5. kola: Jičín – Zubří (SO 18.00), Talent M.A.T. Plzeň – Kopřivnice (SO 18.00), Karviná – KP Brno (SO 18.00), Přerov – Dukla Praha (NE 10.30), Hranice – Lovosice (NE 10.30).