„V Německu je házená na vyšší úrovni než u nás. Je těžké čtvrtou německou ligu srovnávat s nějakou českou soutěží, ale podle mého je to tak mezi první a druhou naší ligou,“ domnívá se trenér házenkářů Lokomotivy Plzeň Vladimír Haber.

Do startu extraligy sice chybí ještě měsíc, ale podle Habera je důležité hrát přípravné zápasy už nyní. „Zatím hrají kluci pouze proti sobě, takže chceme, aby si to vyzkoušeli také proti někomu jinému. Už se moc znají a je to přeci jenom takové fádní. Takhle nastoupí proti jiným brankářům a obraně, což lépe prokáže, jak na tom jsou,“ věřil plzeňský kouč.

„Důležité je také to, aby dostali kluci po té kondiční přípravě chuť do hraní. Určitě dostanou příležitost všichni, kteří do toho zápasu půjdou. Zřejmě ale nebudeme stavět hráče širšího kádru, postupně totiž začneme přeřazovat hráče do B družstva. Proti Rodingu by tedy měl nastoupit základní kádr, se kterým budeme počítat do dalších přípravných zápasů a do extraligových bojů,“ prozradil Vladimír Haber.

„Hlavním cílem bude oprášit ty obranné a útočné systémy, které jsme hráli v minulé sezoně. Tomu jsme se ostatně věnovali už také v tréninku,“ pokračoval trenér Lokomotivy.

Tomu, jak zápas skončí, velkou důležitost Haber nepřikládá. „Rozhodující nebude výsledek, ale přístup k utkání a herní nasazení. Před samotným zápasem budeme ještě dělat kondiční přípravu, takže i s ohledem na to musíme potom ten zápas posuzovat,“ potvrdil kouč Plzně.

Je jasné, že dnešního utkání se nezúčastní Roman Bečvář, který bojuje s juniorským národním výběrem na mistrovství světa v Egyptě.

V sestavě nebudou ani dva hráči úzkého kádru z minulé sezony. „Cvikl a Danielka už s námi netrénují. O tom, kde je Cvikl nemáme ani informace. Danielkův výkonnostní růst nebyl takový, jak jsme si představovali. Házené nedával, kolik by měl, takže jsme ho uvolnili pro potřeby béčka. Pokud by ho vedení klubu uvolnilo, vím že je o něj zájem v prvoligové Košutce,“ uvažoval nad možností hostování trenér Vladimír Haber.