Házenkáři Lokomotivy Plzeň zdolali v domácím souboji o lepší pozici do play off Hranice 31:26

PLZEŇ - Dnešní důležitý extraligový duel házenkáři Lokomotivy zvládli. V domácím prostředí porazili Cement Hranice 31:26.

5.3.2008

Házenkář Lokomotivy Plzeň Vojtěch Šik (vlevo) bojuje s obranou Hranic během včerejšího extraligového utkání, které se hrálo v Plzni. Domácí borci zvítězili 31:26Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

„Toto vítězství už by nám mělo zaručit to, že v prvním kole play off nenarazíme na nikoho ze silné dvojice Zubří, Karviná. Bude nás tak čekat buď pražská Dukla, nebo Lovosice, což jsou určitě hratelnější soupeři,“ byl si vědom trenér Lokomotivy Plzeň Vladimír Haber.

První branku zápasu sice vstřelili hosté, ale ve zbytku zápasu už byli jen prohrávajícím týmem. V 16. minutě se Plzeň dostala do vedení 10:5, hosté však šňůrou čtyř branek snížili na jednobrankový rozdíl.

Druhý brankový trhák Lokomotivy už byl ale pro další vývoj utkání rozhodující. Plzeň utekla soupeři na 15:9 a v poločase byl stav utkání 18:13.

V úvodu druhého dějství neponechali domácí nic náhodě a třemi přesnými trefami zvýšili na 21:13. To bylo také nejvyšší vedení plzeňského celku v tomto zápase.

V následujících minutách byla hra vyrovnaná a tři minuty před koncem to bylo 30:23 pro Plzeň. Hosté se v samotném závěru utkání ještě třikrát prosadili a po 60 minutách byl stav 30:26.

To ale nebylo vše.

Plzeň ještě po uplynutí hrací doby zahrávala volný hod a než stačili házenkáři Hranic postavit blok, Kalaš stanovil skóre na závěrečných 31:26.

„Za to vítězství jsem rád, ale těch chyb tam bylo zase strašně moc. Těch zbytečných ztrát míče bylo hodně na to, abychom mohli pomýšlet na slušný výsledek proti silnějším týmům. Ty by nás ztrestaly tak, jako se nám to stalo v neděli v Zubří,“ nenechal se výsledkem unést Haber.

Kouč Hranic uznal převahu domácích. „Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat domácím ke zcela zaslouženému vítězství. Největší starosti nám dělala velmi dobrá obrana soupeře jedna pět,“ konstatoval Jan Hegar.

Lokomotiva Plzeň – Cement Hranice 31:26 (18:13). Nejvíce branek Hranic: Hradil 7, Brůna 5, Čadra 4. Sedmičky: 2/1:4/2. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Novák, Kohout. Diváků: 480.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš 3, Zoubek, Šetlík 2, Bečvář 7/1, Šik 3, Klíma 2, Houdek, Soukup, Vinkelhöfer 6, Klekner, Linhart 8.

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Krátkodobé zaměstnání., Uchazeči se mohou po předchozí telefonické domluvě na čísle 777 010 298 dostavit na adresu Libušínská 48, Plzeň. , Místo výkonu práce: Plzeňský kraj, Zaměstnavatel zajišťuje ubytování a dopravu.. Pracoviště: Ergis & group s.r.o. - plzeňský kraj, 301 00 Plzeň 1. Informace: Oksana Sokivka, +420 777 010 298. Řemeslné práce - Řemeslné práce Obkladač 20 000 Kč Obkladači obkladač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Místo výkonu práce: Plzeň, Praha , Zkušenosti s velkoplošným obkladem.. Pracoviště: Kerateam s.r.o., Jateční, č.p. 862, 301 00 Plzeň 1. Informace: Ladislav Čechura, +420 603 826 846. Gastronomie - Pokladní - expedient/ka 13 500 Kč Pro naší firemní restauraci ve společnosti Murr ve Stodě hledáme spolehlivého kolegu/kolegyni na obsluhu pokladny a výdej jídel. Požadujeme odpovídající praxi na pokladně, vítáme zkušenosti s výdejem jídla, znalosti práce na PC. Nabízíme příjemné pracovní prostředí, pracovní dobu: po-pá, dvousměnný provoz. Výroba - Technici v ostatních průmyslových oborech jinde 26 000 Kč Technici v ostatních průmyslových oborech jinde neuvedení technik STK. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: Karel Hejl - 602 424 457, hejl@stknepomucka.cz, , Podmnkou přijetí je, aby zájemce byl držitelem osvědčení kontrolního technika podle § 60 zákona 56/2001 Sb. a měl znalosti práce na počítači., , Zaměstnanecké výhody: závodní stravování. Pracoviště: Stk nepomucká s.r.o., Nepomucká, č.p. 487, 326 00 Plzeň 26. Informace: Karel Hejl, +420 602 424 457.

Třinec (v bílém) doma nestačil na Plzeň. Prohrál 2:3.
11

Hokejisté Škody vezou z Třince tři body

Start závodu mužů.

Běh Borským parkem v Plzni ovládli Chvalová a Minařík

Plzeň, Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 12. kole FORTUNA:LIGY v Praze s Bohemians 1905 2:2. Děkovat mohou především skvělému brankáři Aleši Hruškovi, který zneškodnil několik vyložených šancí soupeře.

Vinkelhöfer: Během dvou tří minut jsme smazali ztrátu. To je pozitivní

Plzeň – Nebýt špatného začátku, odjížděli by házenkáři Talentu Plzeň z Karviné minimálně s bodem.