„Do utkání jdeme jednoznačně s tím, že nemáme co ztratit. Chceme ukázat divákům, že házenou hrát umíme,“ uvedl hrající trenér Košutky Radomír Matoušík.

Šance domácích házenkářů jsou skutečně malé. Vždyť Zubří je aktuálně na druhém místě extraligy a v posledním kole doma přejelo mistrovskou Karvinou vysoko 32:24. „Bude hodně záležet na tom, jak Zubří k tomu pohárovému utkání přistoupí a v jaké přijede sestavě. My se musíme pokusit udržet s nimi krok, co nejdéle to půjde,“ plánuje Matoušík.

Nad složením plzeňského týmu visí velký otazník. „Z toho mám trošku obavy, na pondělním tréninku nás bylo jen osm. Snad se do zápasu dáme do kupy,“ věří Matoušík.

Brankář Kuděj: Nechci se pro míč ohýbat padesátkrát

Plzeň – Do branky Košutky se ve středečním utkání Českého poháru v házené proti Zubří postaví Tomáš Kuděj. I pro něj bude duel se špičkovým českým týmem velkým svátkem. „Všichni to bereme jako velkou odměnu za výborný výkon v Litovli. Věříme, že si naši fanoušci nenechají tento zápas utéct, a určitě jim předvedeme maximum,“ slibuje opora prvoligové Košutky.

Soutěžní utkání proti soupeři takového kalibru si zatím Kuděj nazachytal. „V přípravě jsem určitě chytal proti podobně kvalitním týmům, ale to je něco úplně jiného, tam o nic nejde,“ potvrdil brankář plzeňského týmu.

„Co si budeme nalhávat, favorit je jasný. Ale nerad bych se pro míč ohýbal padesátkrát,“ dodal Kuděj.