„První tři dny jsme se ve venkovním prostředí na Košutce intenzivně věnovali kondici. Bylo to zaměřené hlavně na běhání. Ve čtvrtek jsme měli volno a přesouvali jsme se do Železné Rudy,“ upřesnil hrající trenér Košutky Radomír Matoušík.

Šumava bude dočasným azylem košuteckých házenkářů až do neděle. „Ráno máme výběh, odpoledne jezdíme na kole a večer věnujeme klasickému tréninku na místním venkovním hřišti,“ odtajnil program přípravy kouč plzeňského celku.

Druhá nejvyšší česká soutěž startuje už o prvním zářijovém víkendu, takže herní příprava je na místě. „Potřebujeme si trošku osahat balon, protože v příštím týdnu už nás čekají tři přípravné zápasy,“ pokračoval Radomír Matoušík.

Ve středu si Košutka zahraje v nové hale u 31. základní školy proti německému Bad Neustadtu, v pátek proti plzeňské Lokomotivě a v neděli zakončí náročný týden soubojem s německým SSG Metten.

Dosavadní průběh přípravy si Matoušík pochvaluje. „Mám z toho dobrý pocit. Na klucích je vidět velké odhodlání. Asi je ten loňský úspěch nakopl a do házené mají velkou chuť,“ uvedl trenér třetího celku minulé sezony.

Soustředění v Železné Rudě se účastní osmnáctka hráčů. „Je tu s námi také Zdeněk Danielka z Lokomotivy, ale Jan Čiviš z plzeňské Slavie si bohužel přivezl z Chorvatska angínu a nemohl s námi odjet,“ litoval Matoušík.

Hlavně hráče extraligové Lokomotivy by ve svém týmu Matoušík přívítal. „Limitovaný přestup Danielky je v jednání. Snad to dopadne podle našich představ a pomůže nám na postu spojky. Byl by nám velmi platný také ve vysunuté obraně, protože má velký rozsah rukou,“ uvedl na adresu jednadvacetiletého hráče Matoušík.

Nejistý je také návrat Michala Uhláře. „Ten je tu s námi také, ale otázka jeho dalšího působení v Košutce je otevřená. Poohlíží se totiž ještě po angažmá v Německu a nevíme, jak se to vyvine,“ přiznala střední spojka Košutky.

Pár hráčů absolvuje soustředění se zdravotními problémy. „Tomáše Friedricha čeká operace ramena a v podzimní části soutěže nám bude chybět. Míra Končel má zase problémy s kolenem,“ dodal Radomír Matoušík.