„Určitě jsme měli vyšší ambice. Myslel jsem si, že už máme zkušenější tým a dokážeme vyhrávat také venku. Věřil jsem, že přivezeme body z Ostravy, Chodova a Nového Veselí, ale opak byl pravdou,“ lituje hrající trenér Košutky Radomír Matoušík.

V paměti mu utkvěla hlavně dvě utkání. „Velice mě mrzelo domácí zaváhání s Napajedly, které jsou na posledním místě v tabulce a my jsem s nimi ztratili bod. Na druhou stranu mě nadchl bod, který jsme přivezli z Karviné,“ bilancuje Matoušík.

Pomalejší rozjezd přikládá kouč plzeňského týmu hlavně obměně kádru. „Citelně nám chyběl Liška, který v této sezoně hostuje v extraligové Lokomotivě. Dále jsme se museli vypořádat se zraněním Friedricha. Bohužel nám trvalo dlouho, než jsme do kádru zapracovali mladé hráče, jako jsou Danielka a Mezek. Na druhou stranu, jejich výkony z posledních zápasů jsou dobrým příslibem do budoucnosti,“ věří svým svěřencům Radomír Matoušík, střelec 41 ligových branek.

Košutka těžila hlavně z výhody domácího prostředí. V nové hale u 31. základní školy ztratila v pěti zápasech pouze jeden bod. „To mě určitě těší, ale je třeba vozit body také z venku. U nás je to ale spíš otázka psychiky než neumění. U soupeřů se těžko burcujeme k dobrým výkonům,“ přiznal Matoušík.

V odvetné části bude hrát Košutka šestkrát doma, což slibuje posun vzhůru. „Snad to tak bude. Myslím si, že máme tým na to, abychom byli výš,“ dodal Matoušík.