Od úvodních minut měli podle očekávání jasně navrch zkušenější hráči Košutky, kteří nakonec svého soupeře porazili vysoko 37:23.

„Jsem rád, že se kluci trošku zkonsolidovali a na hřišti to bylo vidět. Na tréninky chodí teď hodně spojek a sehranost týmu byla na solidní úrovni. Samozřejmě šlo jen o přátelské utkání, ale svůj účel určitě splnilo. Dorost je hodně běhavý a my potřebujeme hrát proti takovým soupeřům,“ uvedl k přípravnému utkání zkušený hráč Košutky Radomír Matoušík.

Do odvetné části soutěže vstoupí prvoligoví házenkáři Košutky v sobotu 12. února, kdy se od 16 hodin představí na hřišti Ostravy, posledního týmu tabulky s jedinou výhrou na kontě.

Starší dorostenci Talentu Plzeň před týdnem zvítězili v přípravě v Německu nad družstvem mužů ASV Marktleuthen vysoko 39:20, ale ve středu narazili na mnohem silnějšího soupeře.

„I přes prohru to byla pro nás dobrá příprava. Každý zápas, ve kterém se hráči musí poprat s výškovou a váhovou převahou soupeře, se počítá,“ uvědomuje si trenér Talentu Martin Šetlík.

Hlavně začátek zápasu dorostencům nevyšel. „Zaspali jsme a první branku jsme dali až někdy kolem 10. minuty. Potom už náš výkon byl lepší. Navíc jsme museli hrát bez dvou spojek, protože Král i Tonar mají zdravotní problémy,“ vysvětloval Šetlík.

Mezi přednosti týmu dorostenců Talentu patřila v podzimní části první ligy obrana a na stejnou minci bude sázet kouč i v novém roce. „Když jsme v optimálním složení, tak to vypadá velmi dobře,“ potvrdil Šetlík.

Dorostence čeká první ligový zápas v neděli 13. února od 12 hodin v Ostravě.