„Pro nás to bude velice důležité utkání. Vzhledem k tomu, že v tomto kole hraje také Karviná s Duklou, tak se můžeme v tabulce posunout o další příčku nahoru,“ je si dobře vědom trenér plzeňského celku Vladimír Haber.

Postavení týmů v tabulce hovoří jasně ve prospěch Západočechů. Na třetí pozici mají na svém kontě třiadvacet bodů, osmá Kopřivnice jich nasbírala ve čtrnácti duelech pouze deset. „Nechci to zakřiknout, ale v posledních zápasech se nám v Kopřivnici dařilo. Oni teď ale potřebují nutně body k tomu, aby si co nejdříve zajistili účast v play off. Proto očekávám velmi vyrovnaný zápas a zřejmě bude rozhodovat momentální sportovní forma a možná i trochu štěstí,“ domnívá se Haber.

Velký pozor si bude muset dát plzeňská obrana na Miroslava Rachače, který je s 91 brankami druhým nejlepším střelcem extraligy. „Využívají ho hodně při střelbě z devítimetrových hodů, ale myslím, že jsme se na něj dobře připravili a snad se nám podaří eliminovat jeho sílu,“ doufá plzeňský kouč.

Nebezpečí ale hrozí také od ostatních kopřivnických hráčů. „Po delší době vytáhli do týmu dva zkušené hráče, Prepsla a Hanzelku. Je vidět, že dělají všechno pro to, aby uspěli,“ varuje Haber.

Ve složení plzeňského týmu dojde oproti minulému utkání s Přerovem jen k minimálním změnám. „Chřipky se nám naštěstí nějakým způsobem vyhýbají. Chybět nám ale bude Škvařil, který po akci s dorosteneckou reprezentací není zcela fit. V národním výběru s ním byl také Strýc, ale ten by měl do Kopřivnice odjet s námi,“ dodal Haber.