Český vicemistr se utká s druholigovým celkem EHV Aue.

„To bude podstatně kvalitnější soupeř, který nás dokonale prověří,“ řekl na klubovém webu trenér Talentu Michal Tonar st.

V prvním přátelském utkání Talent porazil přední tým čtvrté nejvyšší německé soutěže TG Landshut 30:29. „Ještě to nebylo ono. První přípravný zápas, trenéři zkouší různé herní varianty. Cítil jsem se relativně dobře, a věřím, že souhra bude fungovat,“ uvedl Jan Stehlík, s pěti góly nejlepší střelec duelu v dresu Plzně.

Od českého reprezentanta si hodně slibuje i trenér Tonar. „Jeho přínos pro mužstvo bude velký. Musí se ale ještě sehrát se spoluhráči. Hned na začátku září přijde vrchol sezony v Poháru EHF. Doufám, že do té doby bude souhra klapat,“ sdělil Deníku nový kouč plzeňského Talentu.

„Přípravných zápasů bude dost na to, abychom se sehráli,“ tvrdil Stehlík.

Středečního soupeře, s nímž se Talent tradičně střetává v přípravě, sám příliš nezná. „Asi před devíti lety jsem proti nim hrál. Určitě to bude kvalitnější soupeř než Landshut. Hraje druhou německou ligu, takže v kádru bude mít spoustu skvělých házenkářů. Očekávám těžký zápas,“ povídal Jan Stehlík.