Los druhého předkola Poháru EHF v házené rozhodně nepotěšil české šampiony Talent Plzeň. Házenkáři se totiž o postup utkají se silným dánským celkem Kolding, který má zázemí 
v Kodani. První utkání obou týmů se uskuteční 8. nebo 9. října v Dánsku, odveta pak o týden později v Plzni.

„Z týmů, které jsme mohli dostat, je Kolding jeden z těch nejtežších, takže spokojeni s losem logicky nejsme. Ale to neznamená, že něco vzdáváme ještě před bojem," komentoval rozlosování Ondřej Šafránek ze soustředění v Rakousku, kde Talent zahájil přípravu na sezonu.

„Dánové hrají kombinační házenou a jsou velmi dobře technicky vybavení. Mohla by na ně platit tvrdá a organizovaná obrana s dobrým výkonem brankáře, efektivita v útoku, klasická česká zarputilost a samozřejmě i trochu štěstí," uvedlo dvacetileté křídlo.

Talent na dánské soupeře nemá dobré vzpomínky. V loňském působení v Poháru EHF mu totiž vystavil ve třetím předkole stopku Bjerringbro/Silkeborg.

Kolding si v uplynulé sezoně zahrál Ligu mistrů, 
v níž si dokázal připsat skalpy Vardaru Skopje 
a Montpellieru. Statečně vzdoroval Barceloně a pozdějšímu vítězi Kielcům. V dánské soutěži je Kolding podobně úspěšný jako Talent v české extralize. Z posledních tří let má dva tituly. Nicméně minulý ročník Koldingu nevyšel, proto letos hraje jen Pohár EHF.

Talent se dneska vrací ze soustředění v Tschaggunsu, kde házenkáři nabírají fyzickou kondici. „Z mého pohledu je příprava v Rakousku o dost náročnější než vloni, protože jízdu na kole jsme nahradili běháním na oválu a posilováním," řekl Šafránek.

„Zaplať pánbů, že máme super podmínky pro všechno a prostředí je taky krásné," dodal.

Po návratu ze soustředění chce trenér Martin Šetlík zařadit do přípravy i herní prvky. První přípravný zápas čeká Talent 5. srpna proti německému Aue. O týden později narazí na Bern z nejvyšší švýcarské soutěže. Na konci srpna se házenkáři zúčastní dvou turnajů – 
v Novém Veselí a v Prešově Prezidentského poháru.