„Dřív to nejde, protože až v lednu je nejbližší přestupní termín,“ vysvětloval sportovní manažer plzeňského klubu Jan Štochl. Smlouva zatím podepsaná není.

„Ale na všem jsme domluveni,“ potvrdil Pavel Drobil, šéf Talentu M.A.T. Plzeň, který měl o Škvařilův návrat eminentní zájem už v létě.

„Domlouvali jsme se, že by se vrátil za rok. Ale teď se všechno urychlilo,“ doplnil první muž Talentu.

Švýcarský klub vyslyšel přání hráče, jenž očekává s manželkou Sárou narození druhého potomka a chce se vrátit domů.

„Předčasně ztrácíme skvělého hráče, ale jsou věci, které můžeme ovlivnit jen v omezené míře. Máme pro Milana pochopení. Jsme mu vděčni za skvělou práci pro náš klub a přejeme mu i jeho rodině vše nejlepší do budoucna,“ uvedl na klubovém webu Lukas Wernli, ředitel HSG Suhr/Aarau.

Škvařil byl ve švýcarském HC Suhr/Aarau od sezony 2017/2018, dvakrát byl nejlepším střelcem klubu. Další zápas už ve švýcarské lize nepřidá, protože momentálně má zlomený prst. Zítra tak nedojde ani na souboj s Michalem Tonarem, který přijede do Aarau k zápasu v dresu TV Endingen.

Škvařil se brzy objeví v Plzni, minimálně je v širší nominaci na tréninkový kemp reprezentace, která se tady sejde 21. října.

„A také by se měl co nejdříve zapojit do přípravy s naším týmem,“ potvrdil sportovní manažer Talentu.

Domů do Plzně se těší i samotný hráč, přestože prožil ve Švýcarsku úspěšné roky. S Talentem prožil před odchodem úspěšná léta a získal tři mistrovské tituly.