Pivot Talentu Jakub Šíra je totiž rodák a odchovanec Zubří. „Za postup do finále jsem klukům do šatny slíbil nějakou tu Plzničku,“ usmívá se Šíra.

Ze Zubří do Plzně přišel v létě 2016. Za tu dobu se podle něj osa zuberského týmu nezměnila. „Přibylo pár mladších hráčů, někteří odešli do zahraničí. V kontaktu se snažím být se všemi, ale hlavně s Milanem Malinou si často voláme a probíráme házenou a život,“ říká Jakub Šíra.

Bitva o finále začíná v sobotu v 18.00 hodin na hřišti Zubří. Ve stejný čas se hraje i v neděli. Příští víkend se série přesune do Plzně.

Vítěz základní části Zubří ve čtvrtfinále smetlo 3:0 Frýdek-Místek. Talent Plzeň stejným výsledkem vyřadil mistrovskou Duklu Praha.

„Za poslední dvě sezony jsme v Zubří prohráli o gól, a v poháru jsme tam dokonce vyhráli. Což není špatná bilance. Vždycky něco chybělo, abychom lépe zvládli konce. Věřím, že zápasy s Duklou nás v tomto posílily a že v Zubří alespoň jeden zápas vyhrajeme,“ přeje si Šíra.

Soupeře považuje za top tým extraligy. „Největším nebezpečím je kvalitní zuberská obrana ve spolupráci s gólmany a mladíkem Klímou,“ tvrdí pivot Plzně.

Záložník Viktorie Patrik Hrošovský
Hrošovský: Do zápasu s Karvinou musíme dát všechno