Začátek utkání byl z obou stran plný nepřesností a první branka padla až ve 4. minutě do sítě Frýdku. V 16. minutě byl ještě stav utkání vyrovnaný (6:6), ale Plzeň se potom dostala šňůrou tří branek do vedení 9:6.

Pro další vývoj zápasu bylo důležitých posledních osm minut prvního dějství. Tam Lokomotiva svému soupeři utekla ze stavu 9:8 až na poločasových 15:9. „V první půli jsme zahodili řadu šancí z prostoru křídel, a soupeř s námi tak držel krok,“ zlobil se trenér Plzně Vladimír Haber.

Po změně stran Plzeň v nepřesnosti v zakončení pokračovala a také v její obraně to hodně skřípalo. Hosté toho využili ke snížení na rozdíl jediné branky. V 41. minutě už to bylo pouze 18:17 pro domácí házenkáře.

Lokomotiva záhy pochopila, že jí Frýdek nedá body zadarmo a v následujících šesti minutách zvýšila své vedení na 24:18. V závěru už domácí hráči žádné drama nepřipustili a na své konto si do extraligové tabulky připsali dva body za vítězství 33:26.

„Ten výsledek je vcelku uspokojivý, ale s naší hrou úplně spokojen nejsem. Trápila nás špatná koncovka. V úvodu druhého poločasu se k tomu přidaly technické chyby, kterými jsme dostali soupeře zpátky do hry. V závěru se nám podařilo Frýdku utéct především díky tomu, že obrana začala konečně plnit úkoly, které měla,“ uvedl kouč Lokomotivy Haber.

„Máme dostatečně pohyblivé hráče, kteří jsou schopni se uvolnit, ale ze začátku hráli poněkud zakřiknutě. Až potom, co se jim podařilo nekolik kombinací, začali si tak věřit a ten závěr odehráli už ve velké pohodě,“ pochválil nakonec své svěřence Haber.

TJ Lokomotiva Plzeň – SKP Frýdek–Místek 33:26 (15:9).
Nejvíce branek Frýdku: Holbein 7, Dyba 6/1, Bajgar 6/2. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 0:4/3. Vyloučení: 7:3. Diváci: 450.
Sestava a branky Plzně: Broško, Kurial – Zoubek, Koranda 3, Bečvář 2, Cvikl 5, Šik 3, Škvařil 2, Danielka 6, Uhlář, Soukup 6, Vlček, Sláma 2, Linhart 4.