V prvním poločase nedělního utkání se hrála celkem vyrovaná partie, přesto si Plzeň do poločasu vytvořila dvoubrankový náskok. „V první půli se nám moc nevedlo v obraně, především Hastík a Alexovič nám dávali hodně branek,“ uvedl po utkání Vladimír Haber, trenér Plzně.

Po přestávce už ale chytila Lokomotiva otěže utkání pevně do svých rukou. Ve 47. minutě vedla 27:19 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. „Změnili jsme obranu z nula šest na jedna pět a to na soupeře dokonale fungovalo. Oproti minulým zápasům se nám tentokrát dařilo i v útoku. Hru soupeře jsme měli nastudovanou z videa a bylo vidět, že když kluci dodrží taktické úkoly, tak se nemusíme bát o výsledek,“ pokračoval kouč Lokomotivy.

Plzeň se často prosazovala z prostoru křídla, Milan Zeus a Adolf Blecha zatížili konto soupeře dohromady sedmnácti brankami. „Věděli jsme, že Frýdek hraje vysunutou obranu a tohle na ně bude platit,“ dodal Haber.

TJ Lokomotiva Plzeň - SKP Frýdek-Místek 35:25 (16:14)

Nejvíce branek hostů: Hastík 8, Alexovič 7/1
Rozhodčí: Kohout, Novák
Sedmimetrové hody: 4/2:3/1
Vyloučení: 3:4
Diváci: 520

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Zeus 11/1, Šetlík 7/1, Bečvář 2, Šik 3, Houdek 1, Soukup 2, F. Tureček 2, Klekner 1, Blecha 6, Kalaš, Zoubek, Klíma