„Trošku mi to připomnělo zápas v Hranicích v základní části. To jsme tam prohráli 23:37, ale hráli jsme s daleko větším nasazením než nyní,“ řekl krátce po utkání plzeňský trenér Vladimír Haber. „Teď se ukázalo, že řada hráčů na extraligu nemá. Že to táhlo pár lidí a ti nám schází. Ostatní se za ně skovávali a když mají hrát, tak to bohužel nejde. To je otázka co s tím na příští rok, protože s takovým kádrem se hrát nedá,“ uvědomoval si kouč Západočechů.

Do zápasu sice vstoupili Plzeňané lépe a v 7. minutě se dostali do vedení 5:2. To ale bylo z jejich strany vše. Hranice pěti brankami v řadě utkání otočili. Ještě v 18. minutě drželi domácí nadějný stav, když prohrávali jen o jeden gól – 9:10. V závěru poločasu ovšem Lokomotiva bez trojice opor Šetlík, Tureček, Houdek doslova propadla v obranné fázi a hosté odcházeli do kabin s vedením 17:11.

Ani po změně stran se obrázek hry nezměnil. Plzeň se trápila v obraně i útoku, kde nemohla najít recept na brankáře Fabiána. Ve 47. minutě Lokomotiva prohrávala už 16:29 a byla zralá na ručník.

Ve zbytku zápasu se přeci jenom k plzeňskému týmu přiklonilo střelecké štěstí, ale na více než zmírnění porážky na konečných 25:33 včera domácí házenkáři neměli.

„Chyběla nám vůdčí osobnost, nasazení a dodržení taktických pokynů. Ač jsme říkali co změnit, hráči si dělali co chtěli,“ zlobil se Haber.

Lokomotiva Plzeň – Cement Hranice 25:33 (11:17)

Nejvíce branek Hranic: Hradil 9, Valášek 7, Stržínek 5. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1:2/2. Vyloučení: 2:5. Diváků: 250.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš 1, Zoubek 2, Koranda 1, Bečvář 2/1, Šik 5, Zeus 2, Klíma 1, Soukup 4, Vinkelhöfer 1, Klekner 1, Blecha 4, Linhart 1.