Postup do semifinále, které se uskuteční v sobotu 16. února v Mostě, si zajistily favorizovaná družstva Sokola Tymákov a TJ Přeštice.

Jejich vzájemný souboj byl vyvrcholením nedělního klání. Přeštický celek měl dokonce v rukou osud Tymákova. Pokud by ho porazil o více než tři branky, mohly se z postupu na úkor tymákovského družstva radovat národní házenkářky Spartaku Modřany.

Vítěz podzimní části první ligy však v posledním utkání čtvrtfinálového turnaje proti Přešticím neponechal nic náhodě. Po vyrovnaném poločase se v úvodu druhého dějství ujal vedení, které v jeho průběhu navýšil až na rozdíl tří branek.

Několik neproměněných šancí a velká bojovnost přeštického týmu však nakonec dovedly utkání k dělbě bodů po remíze 11:11. Z prvního místa tak do dalších bojů postoupily Přeštice, Tymákov obsadil druhou příčku a na semifinále se také může těšit.

 

Český pohár žen – čtvrtfinálová skupina D: TJ Božkov – TJ Přeštice 12:15 (6:6), TJ Březno – Sokol Tymákov 9:18 (4:9), TJ Spartak Modřany – TJ Božkov 10:5 (6:2), TJ Přeštice – TJ Březno 21:12 (12:6), Sokol Tymákov – TJ Spartak Modřany 6:6 (4:3), TJ Březno – TJ Božkov 14:11 (5:7), TJ Přeštice – TJ Spartak Modřany 9:6 (5:1), TJ Božkov – Sokol Tymákov 7:17 (3:9), TJ Spartak Modřany – TJ Březno 21:8 (10:4), Sokol Tymákov – TJ Přeštice 11:11 (6:6). Pořadí: 1. TJ Přeštice 7 bodů (56:41), 2. Sokol Tymákov 6 (52:33), 3. TJ Spartak Modřany 5 (43:28), 4. TJ Březno 2 (43:71), 5. TJ Božkov 0 (35:56). Do semifinále Českého poháru, které se bude hrát v sobotu 16. února v Mostě, postupují TJ Přeštice a Sokol Tymákov.

Trenéra Zadražila výkon týmu potešil

Postup národních házenkářek Sokola Tymákov a TJ Přeštice do semifinále Českého poháru se očekával. Asi jen málokdo ale věřil, že tymákovské družstvo postoupí až z druhého místa. Vždyť podzimní část první ligy suverénně vyhrálo.

„Nedělní turnaj nám nevyšel tak, jak bychom si představovali. Spokojený jsem pouze s postupem, s výkonem nikoliv,“ uvedl trenér Tymákova Vladimír Šmíd. „Chvíli jsme hráli dobře, pak zase špatně. V semifinále se podobných výkyvů ve výkonu musíme vyvarovat,“ konstatoval tymákovský kouč, který před turnajem avizoval, že Středočešky z Modřan by na turnaji mohly potrápit oba favorizované celky.

„Jak jsem předpokládal, utkání s nimi bylo velmi těžké. Nedařilo se nám střelecky, ostatně výsledek šest šest hovoří za vše. Na střelbě budeme muset zapracovat, je vidět, že jsme toho ještě moc nenatrénovali,“ podotkl Šmíd.

V posledním utkání turnaje se jeho svěřenkyně střetly s Přešticemi. Remíza 11:11 je posunula do semifinále Českého poháru, utkání však bylo hodně nervózní a trenér Šmíd na lavičce dokonce obdržel žlutou kartu. „Dostal jsem ji ale neprávem. Ten výrok, co rozhodčí Slavík slyšel, jsem na něj nezakřičel já, ale vedoucí družstva Vlastimil Šmolík. Po zápase jsme si vše vyříkali,“ dodal tymákovský kouč Vladimír Šmíd.

Jeho přeštický protějšek Stanislav Zadražil zářil po skončení čtvrtfinálového turnaje spokojeností.

„Cíl postoupit jsme splnili, navíc jdeme dál z prvního místa. Moc si vážím remízy s Tymákovem. Po debaklu, který jsme od nich utržili v ligové soutěži, je pro nás zisk bodu úspěchem,“ usmíval se přeštický kouč.

Jeho svěřenkyně podaly velmi dobré výkony ve všech utkáních, menší problémy měly jen v úvodním duelu s Božkovem.

„Zápas se hrál už od osmi hodin a holky byly z ranního vstávání ještě takové rozklepané. Díky zlepšené střelbě ve druhé půli jsme ale získali důležité úvodní vítězství,“ poznamenal Zadražil, podle něhož byl pro postup klíčový zápas se Spartakem Modřany.

„Podali jsme v něm výborný výkon. Modřanům k úspěchu nepomohla ani reprezentační brankářka Dušková, naše děvčata věděla, jak na ni vyzrát. S jejich výkony v průběhu turnaje jsem byl vůbec moc spokojený. Potěšila mě,“ dodal Zadražil.