Výběr nejlepších mladých házenkářů je v tomto týdnu v Jablonci nad Nisou na soustředění, které vyvrcholí mezistátními zápasy s Polskem, Norskem a Ruskem. A velká naděje plzeňského sportu na severu Čech nechybí.

Reprezentaci vede dvojice trenérů Jaroslav Hudeček, Pavel Farář, kteří vás vedli už v dorosteneckém výběru. Jak se vám s nimi spolupracuje?
Výborně. Jsem s nimi velmi spokojený. Všechno funguje tak, jak má. V dorostu jsem s nimi byl na mistrovství Evropy, kde jsme skončili čtvrtí. To zatím považuji za svůj největší úspěch v reprezentaci.
Jaká je v Jablonci parta?
Super. Jsem tady sice jediný Plzeňák, ale většinu kluků znám už z dorostu. Prakticky je to pořád stejná parta.
Nemrzí vás, že další plzeňští Pavel Schut a Jiří Cvikl nakonec zůstali pouze mezi náhradníky?
Určitě. Především u Jirky Cvikla mě to mrzí dost, protože je výborný kluk. Ale říkal mi, že mu teď chybí motivace. V poslední době určitě nehrál to, na co má. Já doufám, že se dá brzy zase dohromady. Vím, že je to velmi kvalitní hráč.
V dresu Lokomotivy se v extralize většinou objevujete na pozici levého křídla, kdežto v národním výběru hrajete výhradně střední spojku. Na jakém postu se cítíte lépe?
Určitě na střední spojce. Jsem si tam jistější a více si věřím. Hru na tomto místě si užívám, ať je to reprezentace nebo druhá liga mužů (Bečvář nastupuje ve druhé lize za Lokomotivu Plzeň SCM, pozn. red.). Pokud dostanu možnost zahrát si na střední spojce i v extralize, budu za to moc rád.
V áčku Lokomotivy jsou vašimi spoluhráči také zkušení reprezentanti Martin Šetlík a Adolf Blecha. Dávali vám nějaké rady nebo se s vámi dělili o své zkušenosti, co se týká vaší účasti v juniorském výběru?
To ne. Akorát mi popřáli hodně štěstí a řekli, ať se nezraním a ať jsem v pohodě.
Jak se kouká na vaši účast v reprezentaci táta?
Určitě je za to moc rád a na internetu pravidelně sleduje všechny výsledky týmu.
V úterý jste v přáteláku porazili vysoko domácí Jablonec. Kolik jste toho v zápase odehrál?
Na tom postu jsme tři, takže jsme se tak nějak prostřídali. Mně se podařilo dát pět gólů, takže jsem určitě spokojen. I když jsme už vedli třeba o deset branek, tak celý tým makal pořád naplno a to je dobře.
Vrcholem přípravy bude víkendový mezinárodní turnaj v Polsku Osrowa cup 2007. Jak se těšíte?
Jsem sice trošku nervózní, ale určitě se těším hodně. Tyhle týmy sice byly na mistrovství Evropy dorostu, ale já jsem proti nim nehrál.
Pokukujete už po mistrovství Evropy juniorů, které je příští rok v létě v Rumunsku?
To je ještě daleko. Napřed musíme projít kvalifikací, kde máme těžké soupeře z Francie, Běloruska a Řecka. Udělám ale maximum pro to, aby to vyšlo.