Šlo nejen o místní borce, ale jeden z nejoblíbenějších krosů v okolí Plzně absolvovali běžci z Moravy a Slovenska, ale také vytrvalci z Polska, Francie a Německa. Nejvzdálenější účastník byl z Pensylvánie v USA.

Přitom pořadatelé téměř do poslední chvíle netušili, v jakém formátu budou moci závod vzhledem k vládním nařízením uspořádat. Vše ale zvládli ke spokojenosti účastníků, pro které nachystali tratě 42, 30, 20 a 8,5 kilometru a k tomu kratší závody pro děti.

Běžci stoupali na Pohodnici, na Jandovu skálu, ale také na Čilinu a na nejdelší trati i na vrch Maršál.

V terénním maratonu obhájil v čase 2:54:33 hodiny loňské vítězství Stanislav Rada. Celkově druhý skončil veterán David Gerych (2:54:36). S Radou svedl boj až do finiše a v cíli zaostal jen o tři sekundy. Třetí už s odstupem skončil rovněž veterán Jan Kozak (3:10:34,5).

Gerychova manželka Michaela vyhrála souboj žen za 3:23:25,5 hod., což byl absolutně sedmý nejlepší výkon.

V běhu na 30 km zvítězil Tomáš Hofhanz (2:11:58,9) před Davidem Machem (2:15:41,7) a Markem Žampachem (2:16:12,4). Mezi veterány byl nejrychlejší Štěpán Rapp (2:22:45,2) a v ženách excelovala Svatoslava Kacířová z Turnova (2:34:37,1).

Adrian Guľa
Guľa s Plzní ještě neztratil, ale nejtěžší úkol před ním stojí teď

Vítěz závodu na 20 km Tomáš Eisner překonal svůj loňský rekord, ten nový má hodnotu 1:14:33 hodiny. Druhý doběhl Ondřej Jadlovský z Dolního Žandova (1:19:51,3) a třetí místo absolutně si vybojoval Ervin Beshir v novém veteránském rekordu 1:21:58 hodiny.

Také nejlepší ženy na dvacítce byly z řad veteránek. Na stupních vítězů se seřadily v pořadí Petra Šmákalová (1:26:34,8), Kristýna Eisnerová (1:32:06,8) a Blanka Šindelářová (1:33:40,3).

Závod na 8,5 km ovládl Američan Neal Dhand v rychlém čase 34:34 min., když za zády nechal i domácího favorita Vojtěcha Šulce z AC Heating (35:47,0). Třetí byl Tomáš Kraus (36:06,7). Souboj žen vyhrála rekordním výkonem 38:33 min. běžkyně na lyžích Adéla Kočandrlová ze Sport Clubu Plzeň.

Druhý díl série Hannah Pilsen Trail se uskuteční 14. listopadu a běžci si užijí stoupání na Krkavec. Více na www.pilsentrail.cz.

Házenkářky DHC Plzeň vedly tabulku zrušené první ligy, a tak si zaslouží hrát MOL ligu. Na snímku jsou v popředí trenér Richard Řezáč a Dominika Galušková.