I přes prohru byl trenér západočeského klubu s úrovní zápasu spokojen. „V přípravě to byl zatím určitě nejsilnější soupeř. Nám vcelku fungovala obrana a dařil se nám i přechod do rychlého útoku,“ uvedl po utkání trenér Lokomotivy Vladimír Haber.

„Střelecky se dařilo Kalašovi, takže jsme v postupném útoku nepotřebovali něco vymýšlet. I když jsme prohráli, tenhle zápas beru jako povedený,“ potvrdil plzeňský kouč.

Do utkání zasáhli v dresu Lokomotivy také dva mladíci. Petr Vinkelhöfer z druholigového SCMka a Petr Linhart, který do Plzně přestoupil z pražské Sparty. „Musím říct, že s jejich výkonem jsem byl spokojený. Musíme se na to dívat tak, že pro ně to byl první zápas v životě v mužské kategorii proti takhle silnému soupeři. Že tam udělali nějaké chyby, to je jasné. Hlavně v koncovce. Pro mě je důležité, že se do těch šancí dostávali. Koncovka už je potom věcí zkušenosti. V dorostu jim to možná na ty gólmany stačí, ale tady je to zase o něčem jiném,“ pokračoval Haber.

„Na některé chyby jsem je během zápasu upozorňoval. To jsou ale takoví hráči, kteří se z toho ponaučí, a když budou proměňovat šance, které dneska měli, tak máme postaráno o dobré hráče,“ věří trenér plzeňských házenkářů.

Jejich šance zasáhnout ještě v probíhající sezoně do extraligy je velká. „Oba dva dostanou určitě příležitost. Jednak na to mají patřičnou výkonnost a za druhé jsou to oba dva dorostenečtí reprezentanti. My chceme preferovat hráče, kteří patří do takových výběrů. Budou ale hrát i za SCMko, protože potřebujeme, aby i ten〜hle tým měl svoji kvalitu,“ dodal Haber.