„Jsem za to moc rád. Nejen pro nás jako pro házenkáře, ale také pro sportovní fanoušky je to obrovská šance vidět na vlastní oči týmy, které patří k evropské špičce. Pro Slovensko i Polsko bude turnaj přípravou na mistrovství světa, Poláci navíc obhajují druhé místo z Německa,“ upřesnil Haber.

České republice sice účast na světovém šampionátu v Chorvatsku unikla, přesto v sílu národního týmu Haber věří. „Určitě jsme na stejné úrovni jako naši soupeři a je jen škoda, že se nám také nepodařilo na mistrovství postoupit. Současnou sílu našeho týmu potvrzuje nejlépe to, že jsme nedávno dokázali porazit v kvalifikaci na mistrovství Evropy i olympijské vítěze z Francie,“ připomněl úspěch reprezentace bývalý dlouholetý trenér českého národního celku.

Oba duely v Plzni bude Haber bedlivě sledovat společně se svými současnými svěřenci z Lokomotivy. „Máme upravené tréninky tak, abychom mohli všechna utkání sledovat. Podívat se na takové zápasy je pro hráče daleko lepší než jakýkoliv trénink. Kluci se už o tom hodně baví v šatně a snad každý má v reprezentaci nějaký vzor. Pro řadu mladých hráčů to bude hodně motivující do další práce,“ věří Vladimír Haber.

Novoroční turnaj

Dnes (Plzeň)
17.00 Polsko – Maďarsko
19.00 Česko – Slovensko

Zítra (Plzeň)
16.00 Česko – Maďarsko
18.00 Slovensko – Polsko

Sobota (Praha)
13.30 Maďarsko – Slovensko
15.30 Česko – Polsko

Pozn.: všechny zápasy českého týmu vysílá přímým přenosem ČT4.

Vstupenky

Vstupné na jednotlivé dny Novoročního turnaje je 50 Kč na dvojzápas, děti do 10 let mají vstup zdarma. Prvních dvě stě fanoušků, kteří si zakoupí vstupenku, dostane dárek – společnou fotografii českého týmu.

Vstupenky budou v prodeji vždy hodinu před začátkem jednotlivých zápasů. Dnes a zítra se hraje v Městské sportovní hale v Plzni na Slovanech, v sobotu pak v nové hale Sparty na Podvinném Mlýně v Praze.