V roce 1974 se z prvenství v nejvyšší tuzemské soutěži radoval jako hráč, v letech 1998 a 1999 jako trenér.

Nyní má současný Talent M.A.T. Plzeň k dalšímu titulu velmi blízko a svůj velký podíl na tomto úspěchu by měl opět Vladimír Haber.

Naprostou většinu hráčů aktuálního lídra extraligové tabulky totiž v minulosti trénoval a nyní v Talentu koučuje B tým, který má našlápnuto k postupu do první ligy.

Držitel stříbrné medaile z olympijských her v Mnichově v roce 1972 pevně věří, že Plzeň udělá poslední krok k zisku mistrovského titulu už v sobotu v Lovosicích.

„Hráči mají velké sebevědomí a musím dodat, že oprávněně. Sice bude chybět nejlepší střelec Milan Škvařil, ale Plzeň má velmi vyrovnaný kádr a věřím, že ztráta jednoho hráče se na výkonu mančaftu tolik neprojeví," tuší před klíčovým duelem Haber.

„Svoji roli může sehrát i to, že domácí už asi také tuší, že na titul těžko dosáhnou. Na druhou stranu mohou plzeňské hráče napadat myšlenky, že lepší bude si uhrát titul před domácím publikem," říká zkušený trenér.

S blížícím se úspěchem u něj stále častěji ožívají vzpomínky na mistrovské roky. „Rád vzpomínám na tu partu, ta byla skvělá," dodal Haber.