„Stále máme svůj osud ve vlastních rukách, a pokud se chceme udržet v první čtyřce, tak musíme vyhrát. Jiná možnost pro nás neexistuje,“ uvědomuje si trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

Plzeň sice v prvním vzájemném zápase zvítězila v Lovosicích 24:22, ale Severočeši jsou známí tím, že jejich forma graduje až s blížícím se play off. „Je to přesně tak. Navíc se na ně v tabulce tlačí Jičín a určitě nebudou zápas vypouštět. Steně jako nám jim půjde o co nejlepší postavení do play off,“ tuší kouč západočeského celku.

Nad sestavou Lokomotivy stále visí otazník. „Květoň a Škvařil prodělali nějaké virové onemocnění, ale na konci týdne se již zapojili do tréninku a snad budou moci k zápasu nastoupit,“ doufá Haber.

Nejistá je také účast plzeňského tahouna Martina Šetlíka, který si v posledním utkání proti Zubří vykloubil rameno. „O tom, jestli nastoupí alespoň do obrany, se rozhodne Martin sám před zápasem. Samozřejmě jsme ale v trénincích zkoušeli také hru bez něj. Nejdůležitější bude to, aby kluci udrželi koncentraci po celý zápas a snad se nám před play off vrátí potřebné sebevědomí,“ přeje si Vladimír Haber.