Trenérky i závodnice dokázaly zvládnout nejen tréninky a závody, ale i novinky, jako třeba úpravy pravidel.

Čtyři medailová umístění vynesl plzeňským závodnicím oblastní přebor ve volných sestavách, šest gymnastek si zajistilo účast na republikovém šampionátu. Další dvě děvčata se kvalifikovala na letní olympiádu dětí a mládeže.

Rovněž v kombinovaném programu se členkám oddílu dařilo – nejmladší adeptky tohoto olympijského sportu uspěly při klání v Mariánských Lázních.

Vydařené výsledky vynesly Sokolu Plzeň IV i úspěchy v estetické skupinové gymnastice. Nově sestavené družstvo juniorek se prosadilo i na mistrovství republiky. Tam se projevila skutečnost, že děvčata pravidelně získávala medaile i v dětských kategoriích. A dobře se tyto závodnice Sokola uvedly i v zahraničí.

V Polsku na závodech Světového poháru ve Wroclawi skončily gymnastky druhé, a to znamenalo postup do finále. To se konalo v Madridu a účast v něm byla pro tým odměnou za poctivé úsilí členek družstva i trenérek. Celek skončil celkově osmý.

Dalším náročným úkolem bude udržet závodnice, které ze základní školy přecházejí na střední, aby u tohoto sportu vydržely.

V Sokolu Plzeň IV proto přijmou do svých řad děvčata mající zájem o moderní i estetickou gymnastiku.

Oddíl přijímá zájemkyně od pěti do patnácti let, a to i úplné začátečnice. Informace mohou adeptky či jejich rodiče získat na tel. 724 219 232.