Hrdinou venkovního utkání, které skončilo výhrou Plzeňanů 10:2, se stal dvaadvacetiletý útočník Ondřej Budek, jenž si připsal dohromady šest kanadských bodů za pět branek a jednu asistenci. I díky němu se Gorily udržely v čele tabulky o skóre před muži FbC Draci Říčany, kteří však mají hned dva zápasy k dobru. „Po vlažném úvodu a dvou třetinách jsme ve třetí části hry převzali otěže zápasu do svých rukou, dokázali jsme zápas zlomit a odvezli jsme si tři důležité body," komentoval malou chvíli po utkání vedoucí družstva FBŠ ATT Gorily Plzeň Kryštof Lehečka. „Dvě třetiny byly vyrovnané, pak už nám bohužel došly síly," procedil zklamaný kouč Panterů Jan Sysel. Plzeňské Gorily sehrají do konce roku už jen jedno utkání, a to v neděli od 18 hodin doma proti Drakům Říčany. Jedná se o šlágr dosavadního průběhu tohoto ročníku.

Panthers Praha Boys U23 - FBŠ ATT Gorily Plzeň 2:10

Třetiny: 0:1, 2:3, 0:6. Branky a nahrávky: 27. Lubenský (Pech), 38. Tvrdek (Pech) - 17. Budek (Šobotník), 28. Surák (Šobotník), 30. Budek (Kratina), 40. Hlinovský (Budek), 45. Pojar (Beneš), 55. Budek (Beneš), 56. Veselý (Hejduk), 57. Budek (Kratina), 58. Surák (Pour), 60. Budek (Surák). Rozhodčí: McIntosh, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití přesilových her: 0:0. Góly v oslabení: 0:0. Střely: 19:41. Diváci: 17. Hala: SH ZŠ Rudná u Prahy. Sestava FBŠ ATT Gorily Plzeň: Šimůnek, Lenárt - Hašek, Beneš, Hlinovský, Pojar, Hejduk, Kratina, Budek, Surák, Pour, Šobotník, Živčák, Veselý. Trenér: Matěj Surák.

Kompletní výsledky 14. kola divize B: TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbal Jindřichův Hradec 7:4, Panthers Praha Boys U23 - FBŠ ATT Gorily Plzeň 2:10, FbC Štíři České Budějovice B - FbC Spartak Kaplice 5:9, FbC Draci Říčany - Sport Club Klatovy 11:4, SK Meťák České Budějovice - TJ Centropen Dačice 2:1, FbC Kutná Hora - FbC Strakonice 7:11 (hráno již v říjnu).

Nejbližší program (15. kolo) - sobota 18.00: FbC Spartak Kaplice - FbC Kutná Hora, 19.00: TJ Centropen Dačice - Panthers Praha Boys U23, neděle 17.00: FbC Strakonice - SK Meťák České Budějovice, Sport Club Klatovy - TJ Sokol Královské Vinohrady B, 18.00: FBŠ ATT Gorily Plzeň - FbC Draci Říčany, 18.45: Florbal Jindřichův Hradec - FbC Štíři České Budějovice B.

close info Zdroj: Český florbal zoom_in