Plzeňští florbalisté o svém vítězství v Dolní Cerekvi, kde Dačice hrají své domácí zápasy, rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Zbývající dva části hry už byly herně i výsledkově vyrovnané. „Měli jsme až podezřele dobrý vstup do utkání, za to klukům patří rozhodně pochvala. Škoda poslední třetiny, v níž jsme hráli tak trochu profesorsky a dostávali zbytečné góly," řekl po skončení duelu vedoucí družstva plzeňských Goril Kryštof Lehečka.

Národní liga, skupina západ (21. kolo): FbŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (na snímku florbalisté v červených dresech) - Spartak Pelhřimov 8:4.
Plzeňští florbalisté v Tachově přehráli Pelhřimov a jsou blízko k prvenství

„Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel to na nejlepší tým v divizi nestačilo. Na začátku sezony jsme se trápili, po novém roce jsme ale začali šlapat a poslední zápasy jsme hráli velmi dobře. Bohužel se naše hra nepropisovala do výsledků, a tak nás sestup z divize mrzí o to víc," litoval zklamaný kouč florbalových Dačic Radek Kubeš, jehož tým sestupuje do regionální ligy.

TJ Centropen Dačice - FBŠ ATT Gorily Plzeň 8:13

Třetiny: 0:4, 2:3, 6:6. Branky a nahrávky: 35. Kubek (Gellner), 40. Budíček (Kubek), 42. Přikryl, 50. Gellner (Kubek), 54. Bastl (Konečný), 57. Přikryl (Šlápota), 60. Bastl (Morávek), 60. Sedlák (Morávek) - 4. Hlinovský (Nicklas), 10. Budek (Surák), 11. Hašek (Pojar), 14. Fischer (Sihelský), 24. Surák (Čech), 32. Budek (Šimůnek), 36. Budek (Surák), 43. Budek (Pojar), 48. Hašek (Pojar), 53. Kratina (Hlinovský), 56. Veselý, 58. Hlinovský (Nicklas), 59. Kratina). Rozhodčí: Kohnheiser, Vančata. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely: 26:37. Diváci: 52. Hala: SH Dolní Cerekev. Sestava FBŠ ATT Gorily Plzeň: Šimůnek, Lenárt - Kratina, Budek, Nicklas, Živčák, Surák, Pojar, Janata, Veselý, Hlinovský, Čech, Sihelský, Hašek, Fischer, Beneš. Trenér: Matěj Surák.

1. liga florbalistů, 25. kolo: FbC Plzeň (na snímku florbalisté v modrých dresech) - Florbal Ústí 3:4 po prodloužení.
FOTO, VIDEO: Plzeň získala proti Ústí bod a základní část zakončí v Brně