Celkem 132 hráček z celého světa včetně patnácti Češek se představí v nabité konkurenci golfového Tipsport Czech Ladies Open. Čtvrtý ročník mezinárodního turnaje ze seriálu Ladies European Tour hostí Royal Golf Club v Berouně od pátku do neděle.

„Jsme rádi, že jsme dál součástí světového okruhu, který se odehrává na pěti kontinentech. A těší nás, že z pohledu českého golfu máme nejsilnější obsazení za všechny čtyři ročníky,“ prohlásil promotér turnaje Luboš Koželuh z Premier Sports CZ. „Je to odraz rostoucí síly ženského golfu u nás a také příslib vzhledem k finále a bojům o nejvyšší příčky,“ doplnil.

Hned čtyři české profesionálky, Klára Spilková, Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, se do špičkového dámského turnaje s prize money 200 000 eur dostaly přímo s kartami Ladies European Tour. Jde o nejpočetnější přímou nominaci českých hráček.

„Těším se na návrat nejen do Berouna, ale vůbec na Ladies European Tour, kterou jsem předtím hrála osm let,“ řekla Klára Spilková po čtyřletém tažení po amerických tour.

Další místa na berounském turnaji obsadí na pozvání promotéra ve spolupráci s Českou golfovou federací profesionálky Sára Kousková, Kateřina Vlašínová, Lucie Hinnerová a sestry Eva a Tereza Koželuhovy, pocházející z Plzně. Z amatérek startují Jana Melichová, Patricie Macková, Denisa Vodičková a Agáta Vahalová. Sponzorskou kartu obdržela Barbora Bujáková a na kartu Royal Beroun Golf Clubu si zahraje Miriam Balcarová.

Hvězdná bude i zahraniční konkurence v čele s Johannou Gustavssonovou ze Švédska, která letos skončila třikrát druhá a v Berouně bude chtít konečně urvat prvenství. Jako číslo pět je zapsaná Finka Ursula Wikstromová a šestku má Jihoafričanka Lee Anne Paceová. Přihlášena je také čerstvá šampionka, Angličanka Meghan MacLarenová s titulem z Australian Women´s Classic, a např. výborná Kim Metraux ze Švýcarska.

Po dvou ročnících ovlivněných pandemií covidu se nadcházející Tipsport Czech Ladies Open uskuteční bez jakýchkoli restrikcí a poprvé bude O2 TV Sport vysílat přímé přenosy ze všech tří turnajových dnů.

V pátek a v sobotu se hraje od 7.30 do 18.30, nedělní finále je na programu 8.00–15.30 hod. Vstup je volný, nutná je jen registrace vyplněním jednoduchého formuláře buď předem na webu czechladiesopen.cz, nebo při vstupu do areálu.