Golfové naděje z Dýšiny sbíraly medaile

Plzeň – Golf Klub Plzeň-Dýšina zazářil na mistrovství ČR žáků a kadetů, které se konalo na začátku července na greenu v Dýšině. Mladé naděje získaly největší počet medailí ze všech klubů v republice.

12.7.2016

Zleva stříbrný Dan Hlaváček a zlatí Petr Hrubý junior a Lukáš Janda z Golf Klubu Plzeň-Dýšina.Foto: Golf Klub Plzeň-Dýšina

Zlaté medaile brali Lukáš Janda z kategorie starších žáků a Petr Hrubý junior mezi kadety. V mladších žácích (7 – 12 let) byl úspěšný Dan Hlaváček, který vybojoval stříbrnou placku.

„Lukáš Janda sice po prvním kole ztrácel jednu ránu na Filipa Jakubčíka, ale potom na sto procent potvrdil svoji kvalitu a zvítězil o komfortních osm ran," řekl trenér Martin Vancl z Golf Klubu Plzeň-Dýšina.

Hrubý stejně jako Janda musel dotahovat drobnou ztrátu. „Ale přepnul na vyšší rychlostní stupeň a s náskokem tří ran ovládl kategorii nejstarších chlapců," uvedl Vancl.

Dan Hlaváček se po nepříliš povedeném prvním kole zvedl a poslední hrací den zakončil svůj útok ze zadních pozic skvělým kolem bez jediného bogey.
„A díky výsledku 68 ran obsadil konečné druhé místo za vítězným Matějem Bačou. Daník na mistrovství zlepšil svůj HCP z 5,9 na 5,1," sdělil Vancl.

„Zlaté medaile Lukáše Jandy a Petr Hrubého juniora jsou pro náš klub historicky prvními ze soutěže jednotlivců," potěšilo trenéra Martina Vancla.

Mezi mladšími žáky se dařilo i Denisovi Beranovi, který i přes nepovedené poslední kolo obsadil díky výsledkům 75, 75, 83 šesté místo. „Jen o jednu příčku za Denisem skončil devítiletý Kuba Janda, který potvrdil, že je velkou nadějí do budoucna. Se třemi hráči
v TOP 10 byla kategorie mladších žáků k naší spokojenosti velice úspěšná," připomněl Vancl.

Mezi staršími žáky se do TOP desítky vešli také tři golfisté. „Filip Ráža obsadil čtvrtou příčku a Kryštof Strýček skončil devátý. Výsledky v této kategorii hodnotíme pozitivně," vyjmenoval trenér golfu.

V kategorii kadetů si také dobře vedl David Soukup, kterému v závěrečném součtu patřila sedmá pozice.

Trochu ve stínu kluků skončila děvčata. Mladší
a starší žákyně Golf Klubu Plzeň-Dýšina. „Bohužel žádná z našich dívčích nadějí od 7 do 12 let nesplnila pro tento turnaj limit, takže nemohla změřit síly s celorepublikovou konkurencí. V kategorii starších žákyň od 13 do 14 let jsme měli Nelu Martinákovou a Amálku Radovou. Ani jedné se ale nedařilo podle představ," tvrdil Vancl.

Mezi děvčaty od 15 do 16 let skončila dvanáctá Tina Davídková z Poděbrad, která ale letos reprezentuje Golf Klub Plzeň-Dýšina. „Nedařilo se Katce Bornové a druhé kolo ze zdravotních důvodů nedokončila," mrzelo trenéra Vancla.

Autor: Martin Švec

12.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Skříňky do škol

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.