„Jsem ráda, že si po čase zahraji zase před domácím publikem. Bude to můj první letošní start na Ladies European Tour a na turnaj se těším,“ prohlásila hráčka, která nyní startuje na světovém okruhu Ladies PGA (LPGA).

„Klářino rozhodnutí mě těší. Nebylo lehké ji získat pro účast v jinak nabitém srpnovém kalendáři, kdy má za sebou šňůru čtyř turnajů, dvou v USA a dvou ve Skotsku. O start Kláry jsme ale hodně stáli, diváci na ni slyší, a druhý ročník turnaje tak bude mít zase vyšší kvalitu,“ uvedl promotér turnaje Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports s tím, že do Berouna dorazí vedle Spilkové světové hráčky, které minulý týden startovaly na Scottish Opena následně ve Skotsku na Women's Open, což je největší dámský turnaj planety.

„Obsazení turnaje tak bude ještě lepší než při loňské premiéře, a to je stále otevřena účast i dalších zahraničních hvězd. Po období nejistoty, zda vůbec bude možné turnaj uspořádat, jsme si nyní jistí, že vše bude stoprocentní,“ uvedl Koželuh.

V Berouně uspořádá první turnaj LET na kontinentu po pandemické přestávce. „Je to možné jen díky zapálenosti organizátorů a podpoře našich partnerů,“ ocenil promotér.

Hráčky se utkají na hřišti o délce 5703 metrů s parem 72. Pro účastnice platí přísná zdravotní opatření od LET, s doporučením zůstávat v „bublině“ mezi oficiálním hotelem a hřištěm s dopravou vlastními či půjčenými vozy. Probíhat bude průběžné testování na covid-19.

České zastoupení tvoří sedm profesionálek – kromě Spilkové ještě Kateřina Vlašínová, Šideri Váňová, Lucie Hinnerová, Kristýna Napoleaová a plzeňská rodačka Eva Koželuhová. Její mladší sestra Tereza je zase jednou z nejlepších domácích amatérek, z nichž sedm se představí i v Berouně. Třeba loni 20letá členka Greensgate Golf Clubu uhrála na turnaji LET Access Series (druhá evropská túra) šesté místo.

Diváci budou mít na Tipsport Czech Ladies Open vstup za 100 korun na den. Česká televize odvysílá přímé přenosy z posledních dvou turnajových kol. (ks)