Klub Greensgate Golf Academy v Dýšině měl šest zástupců v šesti kategoriích (ml. žáci a žákyně, st. žáci a žákyně, kadeti a kadetky).

Mezi nejmladšími o sobě dala hlasitě vědět Viktorie Trůková. Po prvním kole byla dokonce druhá, ale nakonec si odvezla bronzovou medaili v kategorii mladších žákyň. Nebýt prokleté 15. jamky, stříbro bylo na dosah.

Kategorii starších žáků jasně ovládl Jakub Janda. Po prvním kole s výsledkem 73 ještě nevedl, ale potrénoval a v sobotu přinesl skvělých 68 ran (nejlepší kolo turnaje napříč kategoriemi) a vypracoval si velký náskok, který pohodlně udržel. Pro Jandu to byl už třetí titul ze českého šampionátu v řadě.

V kadetských kategoriích se Lukáši Jandovi a Nele Martinákové příliš nedařilo. Zato Dan Hlaváček zvládl první dvě kola zahrát pod par (70,70) a před finálovým kolem dělil vedení s Filipem Jakubčíkem (hendikep +3) z Kaskády. V neděli Dan tahal za kratší konec a v průběhu rundy ztrácel už tři rány. Potvrdil však svoji pověst bojovníka a po infarktovém závěru si díky birdie na poslední jamce došel pro titul mezi kadety. Jeho hendikep se příjemně změnil z +0,8 na +1,3. Na základě tohoto vynikajícího výsledku byl nominován do české reprezentace na European Young Masters.

„Pro akademii jsou dvě zlata a jeden bronz velkým úspěchem a potvrzení dlouhodobé kvalitní práce s mládeží,“ uvedl jeden z trenérů Martin Vancl. (zs, mv)