Medailisty určil už závod před týdnem a nyní je na programu jen tradiční odveta. Po té budou vyhlášeni nejen vítězové závodu, ale i ligoví premianti v kategoriích junioři, ženy, muži Elite a Masters.

Do Grand Prix Duratec tak zasáhne i vítěz posledních dvou ligových ročníků Martin Boubal z CK Příbram Fany Gastro se svým stájovým kolegou Martinem Hebíkem, který si vybojoval bronz. Omluvený je stříbný Jan Ryba, jenž s týmem AC Sparta závodí v Číně.

Cyklisté pojedou opět o prvenství na pásce, kdy si v každém z padesáti okruhů nejlepší dva borci přípíší dva a jeden bod.

A aby závodníci stále drželi vysoké tempo, budou vypisovány prémie o nejaktivnějšího jezdce závodu.

Do Plzně by měl navíc dorazit také úspěšný paralympionik, paralympijský vítěz a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek. Borec, který je víc než šestnáct let spjatý se značkou Duratec z Města Touškova.

Ježek se sice před rokem právě v Plzni loučil se svou úspěšnou kariérou, ale není vyloučeno, že nakonec zasáhne i do závodu.

„Co vím, tak se Jirka stále udržuje ve skvělé kondici. Jen už nemá chuť si něco dokazovat a na kole jezdí hlavně pro radost. Necháme se překvapit,“ prohlásil ředitel série Jan Kotal.

Grand Prix Duratec startuje v 17.30 hod., už předtím se v areálu SK Rapidu utkají mladší a starší žáci v rámci IL Sano Cupu. Závod mládežnických kategorií začíná v 16.50 hodin.