Dvakrát předtím vyšli cyklisté Sparty zkrátka, ale třetí podnik kritérijní Giant ligy v areálu plzeňského SK Rapid suverénně ovládli. Grand Prix LED Distribution se dojížděla v dešti a silném větru a chladné počasí jako by sparťanům přálo.

Zvítězil Jiří Nesveda před týmovým kolegou a loňským králem ligy Tomášem Holubem. „O vítězství se zasloužil celý tým. Kluci závod odmakali a ta výhra je i jejich," děkoval parťákům Nesveda. „Zvlášť Jakub Honzík odvedl obrovský kus práce," ocenil držitel šesti ligových titulů.

Triumf vynesl Nesvedu do čela průběžného pořadí a příští středu se také na Lopatárně představí ve žlutém dresu lídra.

Ten držel až dosud Tomáš Medek. Ve středečním pokračování série však rychlík týmu Puskinak.cz kvůli nachlazení chyběl a nabídl triko vedoucího jezdce soupeřům.

Razantně po něm sáhl Nesveda, který v závodě na 50 okruhů posbíral čtyřicet bodů a ostatní soky nechal jen paběrkovat. Druhý Holub měl o čtrnáct bodů méně.

„Nebylo důležité, kolik kdo z nás má bodů. Chtěli jsme konečně vyhrát a tomu jsme podřídili taktiku. Mně se potom v závěru povedlo naskočit do úniku, tím dál bodovat a Tomáš (Holub) pak měl snazší udržet druhé místo," říkal Nesveda. „V dalším ligovém kole to chceme zopakovat," vzkázal soupeřům.

Ti ale proti kompaktně jedoucí Spartě neměli naposledy šanci. Tým Puskinak.cz byl bez svého lídra poloviční. Rychlíka Medka se sice snažil zastoupit Jan Dostál, ale stačilo to pouze na třetí místo v pořadí. Nevedlo se ani Dukle.

V Plzni se v rámci přípravy ukázali také čeští bikeři Ondřej Cink (Merida Multivan), Jan Rajchart (Česká spořitelna – Accolade) a závod si i v dešti užili až do konce.

Nejaktivnějším jezdcem se stal domácí odchovanec Denis Rugovac v dresu Dukly, ženám kralovala jeho týmová kolegyně Barbora Džerengová. Kategorii Masters pro jezdce nad 45 let ovládl Zdeněk Rubáš a jako ředitel završil vítězný den silničářů Sparty.

Mezi juniory rozjel závod dravě Jakub Křikava. Člen plzeňského ZČE si hned v prvním spurtu urval bod, ale nakonec skončil čtvrtý. Zvítězil Daniel Rubín z pražské Dukly.