Do Plzně přijel na kole ale jen v roli diváka nejúspěšnější paralympionik historie Jiří Ježek, který se loni právě na Rapidu rozloučil s kariérou.

Hvězdně obsazenou Grand Prix LED Distribution ovládl obhájce ligového prvenství Martin Boubal z CK Příbram Fany Gastro.
Zkušený jezdec soupeřům neustále nastupoval a 23 okruhů před cílem strhl do úniku Cinka (Primaflor Mondraker Rotor Team) a Jana Rybu (AC Sparta).

Trojice si vybudovala slušný náskok, který udržela až do cíle, a rozdělila se o stupně vítězů. Sbírání bodů v každém z padesáti kol vyhovovalo nejvíc Boubalovi. Druhý skončil Ryba, třetí Cink. Nevďečné čtvrté místo obsadil sedminásobný vítěz Giant ligy Jiří Nesveda ze Sparty.

„Je radost ujíždět, když máte s sebou motor v podání Ondřeje Cinka,“ usmíval se Boubal. „Závod přitáhl do Plzně početné pole jezdců, v balíku to bylo nervózní a bylo lepší jet před pelotonem,“ říkal vítěz.

Stejnou taktiku měl účastník loňské Tour de France, ale letos už zase biker Cink. „Nejsem spurtér, takže když se naskytla možnost jet v úniku, tak jsem ji využil,“ říkal úspěšný reprezentant.

Do světa horských kol se Cink vrátil po ročním učinkování v silniční profistáji Bahrain Merida.

„Kriťas v Plzni jsem bral jako přípravu na svěťák v Novém Městě, který by měl být prvním vrcholem sezony,“ vysvětloval sedmadvacetiletý závodník.

V souboji o puntíkovaný dres nejktivnějšího jezdce uspěl Denis Rugovac (Favorit). Ženám kralovala Daniela Trčková (ČS Accolade), závod juniorů vyhrál Petr Kelemen (Dukla Praha) a kategorii Masters nad 40 let Daniel Treml (Lawi Stars Giant).
V závodech žáků v rámci Il Sano Cupu zvítězil David Goga z Profi sport Cheb.

Giant liga pokračuje 18. dubna v Táboře.

Výsledky GP LED Distribution (55 km, čas vítěze 1:10.40 hod.): 1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 31 b., 2. Ryba (AC Sparta) 28, 3. Cink (Primaflor Mondraker Rotor Team) 25, 4. Nesveda (AC Sparta) 7, 5. Kraus 6, 6. Spudil 6 (oba Dukla Praha).